Müteahhitlerin Libya'daki alacakları -TURAB Genel Başkanı Ucuz: -"Müteahhitlerin bu sabırlı ve…

  • Yazı boyutu
Müteahhitlerin Libya'daki alacakları
  -TURAB Genel Başkanı Ucuz: 
  -"Müteahhitlerin bu sabırlı ve…

Müteahhitlerin Libya'daki alacakları -TURAB Genel Başkanı Ucuz: -"Müteahhitlerin bu sabırlı ve özverili duruşu karşısında devletimizin verdiği destek önemlidir"

Türk-Arap Ülkeleri İşadamları Derneği (TURAB) Genel Başkanı Emin Ucuz, Türk müteahhitlik sektörünün Libya'daki alacaklarına ilişkin varılan mutabakatla ilgili, "Müteahhitlerin bu sabırlı ve özverili duruşu karşısında devletimizin verdiği destek önemlidir" dedi.
     Ucuz, yazılı açıklamasında, dünya çapında 28 milyar dolarlık iş yapan Türk müteahhitlik sektöründe Libya'nın 3'üncü büyük müşteri olduğunu belirtti.
     Türk şirketlerinin Libya'daki fedakarlığı karşısında Libya Başbakanı Ali Zeydan'ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la buluştuğu Türkiye temaslarında yapılan mutabakata göre Libya'ya dönüp yatırımlarına devam eden Türk şirketlere, hak edişlerinin yarısını hemen alabileceklerinin müjdelendiğini ifade eden Ucuz, gelişmelerden memnun olduklarını ifade etti.
     Başbakan Erdoğan ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın konuyla ilgili hassasiyet ve takipleri sonucu olumlu sonuçlar alındığını bildiren Ucuz, şunları kaydetti:
     "Varılan mutabakat iş dünyası adına güven ve memnuniyet vericidir. Hak edişlerin yanı sıra Libya'da bazı Türk şirketleri olaylar nedeniyle zarar görmüştür. Bu zararların karşılanması konusunda da Libya devletinden hassasiyet beklenmektedir. Türk müteahhitlik sektörünün gücü Libya'da bir kez daha görüldü. Savaşın ortasında kalan, hak edişlerini tahsil edemeyen ve üstüne üstlük bir de zarar gören firmaların büyük çoğunluğu her şeye rağmen ayakta kalmayı başardı. Bu da ne kadar titiz çalıştığımızın göstergesidir. Türk müteahhitleri kendilerini en zor ve kötü koşullara karşı sürekli olarak hazır tutmakta ve ülkesine katkısını günden güne arttırmaktadır. Müteahhitlerin bu sabırlı ve özverili duruşu karşısında devletimizin verdiği destek de önemlidir. İnanıyoruz ki ileri süreçlerde müteahhitlerimiz dünya arenasında çok daha fazla söz sahibi olacaktır."
    
    
    

Bu haberi 263 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir