Mustafa Sever'in Ekonomi Bakan yardımcılığına atanması -1990 yılında Hazine ve Dış Ticaret…

  • Yazı boyutu
Mustafa Sever'in Ekonomi Bakan yardımcılığına atanması 
  -1990 yılında Hazine ve Dış Ticaret…

Mustafa Sever'in Ekonomi Bakan yardımcılığına atanması -1990 yılında Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı'nda göreve başlayan Sever, 1999-2002 yılları arasında Londra'da ticaret müşaviri yardımcısı olarak görev yaptı

Ekonomi Bakanı yardımcılığına atanan Mustafa Sever, 1990 yılında Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı'nda göreve başladı. Sever, 1999-2002 yılları arasında da Londra'da ticaret müşaviri yardımcısı olarak görev yaptı.
     Ekonomi Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, atama duyurusu bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan Mustafa Sever'in 1968 yılında Mersin'in Mut ilçesinde doğduğu, ilk ve orta öğrenimini Mut'ta tamamladığı belirtildi.
     Sever'in, 1986 yılında başladığı Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nden 1989 yılında ziraat mühendisi olarak dereceyle mezun olduğu ifade edilen açıklamada, bakan yardımcısının 1990 yılında uzman yardımcısı olarak Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı'nda göreve başladığı ve 1994 yılında uzman olduğu kaydedildi.
     1999-2002 yılları arasında Londra'da ticaret müşaviri yardımcısı olarak görev yapan Sever'in aynı dönemde İngiltere South Bank Üniversitesi'nde işletme yüksek lisansı eğitimi aldığı bildirilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:
     "Mustafa Sever, Dış Ticaret Müsteşarlığı'nın çeşitli kademelerinde görev aldı. İthalat Genel Müdürlüğü'nde Şube Müdürü, Tarım Dairesi Başkanı, İhracat Genel Müdürlüğü'nde Tarım Dairesi Başkanı, İthalat Genel Müdürlüğü'nde Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 28 Ağustos 2009 tarihinde İthalat Genel Müdürü olarak atandı.
     Narenciye Tanıtım Grubu, Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Komitesi, Su ürünlerin Tanıtım Grubu'nda başkanlık görevlerini üstlendi. Mustafa Sever, Uzakdoğu'ya taze meyve-sebze ihracatının geliştirilmesi, yerli muz ve kuş üzümünün ithalata karşı korunması, tarladan sofraya izlenebilirlik sisteminin kayısı üretiminde kurulması ve ihracat yolunun açılması, fındık stratejisinin oluşturulması konularında çalıştı.
     Mustafa Sever, 12 Haziran 2011'de yapılan genel seçimlerde AK Parti Mersin Milletvekili Adayı oldu. Çok iyi derecede İngilizce bilen Sever, evli ve bir çocuk babasıdır."
    
    
    

Bu haberi 159 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir