MÜSİAD Yalova Temsilciliği açıldı -Genel Başkan Yardımcısı Kaan: -"Limanları, tersaneleri ve…

  • Yazı boyutu
MÜSİAD Yalova Temsilciliği açıldı 
  -Genel Başkan Yardımcısı Kaan:
  -"Limanları, tersaneleri ve…

MÜSİAD Yalova Temsilciliği açıldı -Genel Başkan Yardımcısı Kaan: -"Limanları, tersaneleri ve yüksek teknolojili ürünleri ile Yalova, Marmara Bölgesi'nde üretim ağıyla iş birliğini güçlendirmelidir"

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Kaan, "Limanları, tersaneleri ve yüksek teknolojili ürünleri ile Yalova, Marmara Bölgesi'nde üretim ağıyla iş birliğini güçlendirmelidir" dedi.
     Kaan, derneğin Yalova Temsilciliği'nin açılışı dolayısıyla bir otelde düzenlediği basın toplantısında, MÜSİAD'ın, 22 yıl önce Anadolu'nun sahip olduğu yürekli iş adamlarının yola çıkarak kurdukları, Türkiye'nin en etkin sivil toplum kuruluşu olduğunu söyledi.
     MÜSİAD üyelerinin ihracatın yüzde 15'ini gerçekleştirdiğini, milli gelirin ise 105 milyar dolarını sağladığını belirten Kaan, ayrıca ülke istihdamına 1,2 milyon kişilik katkıda bulunduklarını bildirdi.
     Kaan, hizmet yolunda memleketin her köşesine çivi çakan üyelerinin kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayarak, "Bir kentte sivil toplum gelişmemişse, ortak akıl ve adalet nasıl gelişir- Kaynaştırıcı harcımız olmadan, güzide memleketin potansiyelini nitelikli rekabette sağlanacak zenginliğe dönüştüremeyiz. Yalova'nın gelişimine katkı sağlayacak proje tabandan gelmiyorsa, sivil toplum bu projeleri sahiplenmiyorsa ve hatta sivil toplum proje üretmiyorsa, o kentin gelişmesi, kalkınması yarım kalır" diye konuştu.
     Yalova'nın, üç kıtaya ayağı olan, İstanbul, Kocaeli ve Bursa üçgeninde kalmış güzel bir konumuma sahip olduğuna dikkati çeken Kaan, şunları kaydetti:
     "Yalova büyük kentlerin etkisinde kalmakla yetinmemesi ve niteliksiz sanayinin geçiş noktası haline gelmemesi gerekir. Yalova, Marmara gibi bölgesel üretim ağı içinde yer alan, nitelikli üretim yapan nokta haline gelmelidir. İstanbul'un bu yoğunluğunda, Yalova, İstanbul'a bir alternatif olabilir. Özellikle Yalova'yı biz alternatif olarak görüyoruz. Bu konumu dolayısıyla Yalova'yı ön plana çıkarmak istiyoruz. Limanları, tersaneleri ve yüksek teknolojili ürünleri ile Yalova, Marmara Bölgesi'nde üretim ağıyla iş birliğini güçlendirmelidir. MÜSİAD temsilciliğimiz ve hatta yakında Yalova'da şubeleşmemiz vasıtasıyla küresel iş ağının yakınlaşmasına katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Yakın zamanda gerçekleştirmiş olduğumuz uluslararası fuarımız ve iş forumumuzla 92 ülkeden 5 bin yüz 40 kişiyi misafir ettik. Bir yenilik olarak davet ettiğimiz bu misafirleri, Anadolu'daki şubelerimizde ağırladık. Yani sadece fuar açmakla yetinmedik, bir heyet oluşturup Kayseri, Gaziantep ve Malatya'ya yabancı iş adamlarını götürerek orada iş görüşmeleri yaptık."
     Kaan, Yalova'da Bilişim İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin kurulmak istendiğini, ancak burada yer alacak firmanın bulunmadığını ifade ederek, "Bunlar Türkiye için önemli atılımlar, bu yatırımlarla Yalova gibi sanayi alanları kısıtlı bir yerde nitelikli sanayiyi, yüksek katma değerli üretimi ve hizmet sektörünü ön plana çıkarmamız lazım. Dolayısıyla biz MÜSİAD olarak Yalova'da nitelikli sanayi ve üretim dönüşümünün yanında olmaya geldik. Hangi yatırım Yalova'nın lehineyse biz de o yatırımın lehineyiz" dedi.
     Toplantıya, MÜSİAD Yalova Temsilcisi Abdullah Yanık da katıldı.
    
    
    

Bu haberi 366 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir