MÜSİAD Uluslararası Fuarı ve Uluslararası İş Formu Kongresi -MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Çabuk:…

  • Yazı boyutu
MÜSİAD Uluslararası Fuarı ve Uluslararası İş Formu Kongresi
  -MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Çabuk:…

MÜSİAD Uluslararası Fuarı ve Uluslararası İş Formu Kongresi -MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Çabuk: "Organizasyon, EXPO 2020 İzmir adaylığının tanıtımı için çok önemli bir platform olacak"

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şube Başkanı Abdurrahman Çabuk, 11-14 Ekim tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilecek "14. MÜSİAD Uluslararası Fuarı ve 16. Uluslararası İş Formu Kongresi"nin EXPO 2020'ye aday olan İzmir'in tanıtımı için çok önemli bir platform olacağını söyledi.
     Çabuk, düzenlediği basın toplantısında, İstanbul CNR EXPO Center'da 11-14 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek etkinliklere 86 ülkeden 5 bin kişinin katılımını beklediklerini, yerli ve yabancı katılımcılar için 715 stand kurulacağını, bunlardan birinin de EXPO 2020 İzmir standı olacağını belirtti.
     İzmir'in EXPO 2020 adaylık sürecinde rekabet gücünü, ulusal ve uluslararası tanıtım etkinliğini arttırmak için çalıştıklarını kaydeden Çabuk, 16. Uluslararası İş Formu Kongresi'nde EXPO İzmir oturumu düzenleyeceklerini kaydetti.
     Çabuk, "86 ülkeden devlet başkanları, bakanlar, ticaret odaları başkanları ve iş adamlarının katılımı ile gerçekleşecek bu iki organizasyon, EXPO 2020 İzmir adaylığının tanıtımı için çok önemli bir platform olacak.
     Bu toplantılar ve iş buluşmaları ticari bir faaliyet olmanın yanında ülkeler arası, kıtalar arası hatta kültürler arası bir iletişim bir buluşma zemini olacak. Aynı zamanda MÜSİAD fuarı daha fazla ticaret anlamına geliyor. Özellikle son 10 yılda Türkiye'nin, İslam İşbirliği Teşkilatı ülkeleri ile olan ticaretinin yüzde 11'den yüzde 20'lere gelmesinde MÜSİAD'ın çok büyük katkısı olmuştur. Biz bu oranı çok kısa bir sürede yüzde 25'e yükselteceğimize inanıyoruz" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 148 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir