MÜSİAD'lı iş adamları "enerjiyi" konuştu

  • Yazı boyutu
MÜSİAD'lı iş adamları "enerjiyi" konuştu

MÜSİAD'lı iş adamları "enerjiyi" konuştu

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Şubesi üyeleri, enerji ihtiyacı ve bu konuda atılması gereken adımları değerlendirdi.
     MÜSİAD Ankara Şubesi'nden yapılan açıklamaya göre, her hafta düzenli olarak gerçekleştirilen sektörel toplantıların sonuncusu Enerji Sektör Kurulu ile gerçekleştirildi. Enerji sektöründeki yeniliklerin ve yaşanan sorunların değerlendirildiği toplantıda, çözüm yolları üzerinde duruldu.
     Sektör kurullarından sorumlu Başkan Yardımcısı Hasan Fehmi Yılmaz başkanlığında düzenlenen toplantıya Enerji Kurulu Komisyon Başkanı Yıldırım Ataseven başta olmak üzere, komisyon üyeleri Ali Akgül, Hakan Tokaç, Kamuran Aydın, Süleyman Boşça, Selman Kadoğlu ve Ayhan Yıldız katıldı.
     Enerji sektöründeki önceliklerin ve sıkıntıların irdelendiği toplantıda, arz güvenliğinin sağlanması ve nükleer enerjiye öncelik verilmesi gibi konu başlıkları tartışıldı. Toplantıda, sanayici ve iş adamlarının kendi elektriğini üretmesi noktasında teşvik edilmesinin önemi vurgulandı.
     Yenilenebilir enerjinin önemli olduğunu belirten üyeler, güneş enerjisi alanında atılım yapılması için çalışmaların başlatılmasının önemli olduğunun altını çizdi.
     Üyeler, enerji üretiminde yaşanan olumsuzlukların üzerinde durulması ve elektrik dağıtımında yaşanan pürüzlerin giderilmesinin önemine işaret etti. Toplantıda ayrıca benzindeki vergilerin düşürülmesi ve akaryakıt fiyatlarının aşağı çekilmesi talepleri gündeme geldi.
     Sektörde rol alan oyuncuların bilgi eksikliğini dile getiren MÜSİAD Ankara Şubesi üyeleri, enerji verimliliği ve sektördeki teşvikler konularında bilgi verilmesi konusundaki taleplerini iletti.
    
    
    

Bu haberi 218 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir