MÜSİAD İnşaat Sektör Kurulu toplantısı -İnşaat Sektör Kurulu Başkanı Yücel Taşkın: "PPP modeli…

  • Yazı boyutu
MÜSİAD İnşaat Sektör Kurulu toplantısı
  -İnşaat Sektör Kurulu Başkanı Yücel Taşkın: 
  "PPP modeli…

MÜSİAD İnşaat Sektör Kurulu toplantısı -İnşaat Sektör Kurulu Başkanı Yücel Taşkın: "PPP modeli kamunun yükünü hafifletecek bununla birlikte özel sektörün daha fazla büyümesine katkıda bulunacaktır"

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İnşaat Sektör Kurulu'nun düzenlediği Türkiye İstişare Toplantısı, kısa adıyla PPP olarak bilinen "Kamu Özel Sektör İşbirliği Projeleri Gelecek Dönem Vizyonu" gündemiyle bugün Akçakoca'da gerçekleştirildi.
     MÜSİAD açıklamasına göre, toplantıya, MÜSİAD Genel Sekreteri Eyüp Vural Aydın, Fatih Üniversitesi Öğretim Görevlisi International PPP Platform Türkiye Başkanı Avukat Ahmet Keşli, Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Danışmanlık Hizmetleri Daire Başkanı Ali Güner Tekin, Kalkınma Bakanlığı Kamu Özel İşbirliği Daire Başkanı Cem Galip Özenen ve Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İlker Sert konuşmacı olarak katıldı.
     Her türlü kamusal mal ve hizmetin özel sektör marifeti ile temin edilerek sunulması uygulamalarını içeren ve son yıllarda dünyada geniş ve çok çeşitli uygulama alanları bulan ve alternatif yöntemleri bünyesinde barındıran bir yatırım model olan PPP modelinin Türkiye-deki uygulamalarının ele alındığı toplantıda konuşan MÜSİAD İnşaat Sektör Kurulu Başkanı Yücel Taşkın, "PPP modeli kamunun yükünü hafifletecek bununla birlikte özel sektörün daha fazla büyümesine katkıda bulunacaktır" dedi.
    
     -Panel-
    
     Panel bölümünde konuşan Keşli, PPP modelinin Türkiye'de bazı sektörlerde istenen seviyede olmadığını söyledi. Havaalanı Projeleri'nde Türkiye'nin çok ileri seviyede olduğunu dile getiren Keşli, kamunun özel sektör ile işbirliğinden uzak durması, devletin işletmecilik merakı ve bürokratların ve siyasilerin sorumluluk almaktan kaçınmasının diğer sektörlerde PPP modelinin gelişmesini engellediğini ifade etti.
     Yargı, yatırımcı ve idarenin de birbirini anlayamadığını anlatan Keşli, kanunlardaki sektör sınırlamasına da dikkati çekti.
    
    
    

Bu haberi 226 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir