MÜSİAD Fuarı'na katılan yabancı iş adamları Bursa'da -BTSO Meclis Başkanı Perseker: -"Endonezya…

  • Yazı boyutu
MÜSİAD Fuarı'na katılan yabancı iş adamları Bursa'da
  -BTSO Meclis Başkanı Perseker: 
  -"Endonezya…

MÜSİAD Fuarı'na katılan yabancı iş adamları Bursa'da -BTSO Meclis Başkanı Perseker: -"Endonezya ile dış ticaretimiz son 10 yılda 6 kattan fazla artarak 35 milyon dolardan 2.2 milyar dolara ulaştı"

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Meclis Başkanı İlhan Perseker, Endonezya ile dış ticaretin son 10 yılda 6 kattan fazla artarak 35 milyon dolardan 2.2 milyar dolara ulaştığını söyledi.
     Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) tarafından İstanbul'da düzenlenen 14. MÜSİAD Uluslararası Fuarı ve 16. Uluslararası İş Forumu'na (IBF) katılan Endonezya, Mısır, Sudan, Avusturya ve Kanadalı bir grup iş adamı, Bursa TSO'yu ziyaret etti.
     Bursa TSO Meclis Başkanı İlhan Perseker, yaptığı konuşmada, İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerle olan ticari ilişkilerden bahsederek, "İslam İşbirliği Teşkilatı'na üye 57 ülke, dünya nüfusunun dörtte birine, yeryüzünün üçte birine sahip. Oysa bu ülkelerin 16 trilyon dolarlık dünya ticaretinden aldığı pay, 1.5 trilyon dolar. Yani yüzde 9. İslam dünyasının 65 trilyon dolarlık dünya milli gelirinden aldığı pay ise sadece 5 trilyon dolar. Yeni dünya düzeninde zenginlik ve refah yoksa maalesef huzur da yok" dedi.
     Perseker, Türkiye ile Endonezya arasındaki ticari ilişkiler konusunda da "Endonezya ile dış ticaretimiz son 10 yılda altı kattan fazla artarak 35 milyon dolardan 2.2 milyar dolara ulaştı. Aldığımız mesafe önemli, ama ölçekler hala çok düşük" diye konuştu.
     Endonezya'nın Açe Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ebubekir Firmandez, Türkiye ve Endonezya arasındaki iş birliğinden büyük memnuniyet duyacaklarını kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 141 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir