MÜSİAD Başkanı Nail Olpak: -"Önümüzdeki dönemde, yeni teşvik paketi uygulamalarının netleşmesi,…

  • Yazı boyutu
MÜSİAD Başkanı Nail Olpak:
  -"Önümüzdeki dönemde, yeni teşvik paketi
  uygulamalarının netleşmesi,…

MÜSİAD Başkanı Nail Olpak: -"Önümüzdeki dönemde, yeni teşvik paketi uygulamalarının netleşmesi, yatırımların artmasına ve büyümenin hızlandırılmasına katkı sağlayacaktır"

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, "Önümüzdeki dönemde, yeni teşvik paketi uygulamalarının netleşmesi, yatırımların artmasına ve büyümenin hızlandırılmasına katkı sağlayacaktır" dedi.
     Olpak, yaptığı yazılı açıklamada, 2012 yılının ilk çeyreğinde yüzde 3,2 olarak gerçekleşen rakama göre, büyümenin, MÜSİAD'ın yüzde 4 bandında gerçekleşmesini beklediği büyüme beklentisiyle paralel bir seyir izlediğini belirtti.
     Genel olarak, 2012 yılı için beklenen yumuşak inişin makul bir seviyede gerçekleştiğinin görüldüğüne işaret eden Olpak, şunları kaydetti:
     "Dış ticaretimizin halen büyük bir kısmını oluşturan AB gibi önemli bir ekonomik gücün, iktisadi ve finansal sorunlarla mücadele ettiği ve küçülmeye başladığı bir dönemde, geçen yıldan bu yana özellikle vurguladığımız sürdürülebilir büyümenin devam ettirilmiş olması olumlu bir gelişme olarak görülmelidir.
     Büyümenin ihracatla gerçekleştiriliyor olması da, ayrıca sevindiricidir. Israrla, pazar ve ürün çeşitliliğinin önemine vurgu yaptığımız bir ortamda, bu çalışmaların büyümeye motor güç teşkil etmesi, ihracat politikalarının başarısını da göstermiştir. Önümüzdeki dönemde, yeni teşvik paketi uygulamalarının netleşmesi, yatırımların artmasına ve büyümenin hızlandırılmasına katkı sağlayacaktır. Böylece, yılın sonunda büyüme rakamının, geçen hafta kamuoyuyla paylaştığımız gibi yüzde 4 seviyesine ulaşmasını mümkün görüyoruz."
    
    
    

Bu haberi 155 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir