MÜSİAD Adana Şubesi 19. Olağan Genel Kurulu -MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Kaan: -"Bankalara…

  • Yazı boyutu
MÜSİAD Adana Şubesi 19. Olağan Genel Kurulu
  -MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Kaan:
  -"Bankalara…

MÜSİAD Adana Şubesi 19. Olağan Genel Kurulu -MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Kaan: -"Bankalara diyoruz ki; ipoteklere ve teminatlara sağladığınız kadar projeye de kredi sağlayın"

Müstakil Sanayiciler ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Kaan, "Bankalara diyoruz ki; ipoteklere ve teminatlara sağladığınız kadar projeye de kredi sağlayın" dedi.
     Kaan, derneğin Adana şubesinin bir otelde düzenlenen 19. olağan genel kurulunda, Adana'nın geçen yıl ihracatını ve ihracat çeşitliliğini artırmasının sevindirici olduğunu söyledi.
     Geçen yıla göre, bu yılın ekonomik olarak daha iyi geçmesini beklediklerini belirten Kaan, "2013 yılı içerisinde büyümenin yüzde 4 civarında olmasını bekliyoruz. Avrupa Birliği'ndeki daralmaya rağmen ihracatta yoğunlaşarak, katma değerli ürünler üreterek ülkemizde yüzde 4'ün üzerinde büyümeyi sağlamak için gerekli adımları atmaya gayret edeceğiz" dedi.
     Kaan, bankaların KOBİ'lere finansmana ulaşma anlamında daha fazla yardımcı olması gerektiğine değinerek, "Bankalara diyoruz ki; ipoteklere ve teminatlara sağladığınız kadar projeye de kredi sağlayın. Proje iyiyse, getirisi götürüsü ortaya konulmuşsa, yenilikçi yatırımlarla büyüyelim, yol olalım. Bu konuda bankaların projeye ortak olma noktasında da gerekli çalışmaları yapmasını istiyoruz" diye konuştu.
     Adana Valisi Hüseyin Avni Coş da sivil toplum kuruluşlarının ülke ve bulundukları illerin sorunlarıyla yakından ilgilenmelerinin çok önemli olduğuna işaret ederek, sivil toplumun demokrasinin önemli bir ayağını oluşturduğunu söyledi.
     Konuşmaların ardından Kaan ve Coş, derneğe yeni katılan üyelere rozet taktı.
     Daha sonra gidilen seçimlerde, MÜSİAD Adana Şube Başkanlığı'na da Suat Yahşi getirildi.
    
    
    

Bu haberi 216 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir