MÜSİAD 20. Yıl Plaket Töreni -MÜSİAD Genel Başkanı Olpak: -"Eylül ayı içerisinde MÜSİAD'ın…

  • Yazı boyutu
MÜSİAD 20. Yıl Plaket Töreni
  -MÜSİAD Genel Başkanı Olpak:
  -"Eylül ayı içerisinde MÜSİAD'ın…

MÜSİAD 20. Yıl Plaket Töreni -MÜSİAD Genel Başkanı Olpak: -"Eylül ayı içerisinde MÜSİAD'ın Washington Şubesi'nde personelimiz faaliyetine başladı. Kısa süre içerisinde Brüksel ve Cidde ofislerimizi de faaliyete geçirmek istiyoruz"

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, Eylül ayı içerisinde MÜSİAD'ın Washington Şubesi'nin faaliyetine başladığını, kısa sürede Brüksel ve Cidde ofislerini de faaliyete geçirmek istediklerini söyledi.
     Olpak, MÜSİAD Konya Şubesi'nde 20. yılını dolduran üyeler ile İSO ilk 1000'deki üye firmalar için düzenlenen ödül töreninde, MÜSİAD Konya Şubesi'nin 20. yılını kutlamanın sevindirici olduğunu belirtti.
     Sivil toplum kuruluşlarının Türkiye'de son 20 yılda daha fazla gündeme geldiğini, özellikle son 10 yıllık sürede de önemini arttırdığını anlatan Olpak, "Türkiye'deki birçok anayasal kurumların bile henüz daha yeni oturmaya başladığı ve yeni bir düzen altına alınmaya başladığını hatırlatacak olursak, bir sivil toplum kuruluşunun bir şubesinin 20. yılını geride bırakmasının anlamının gerçekten çok daha farklı olduğunu sizlere hatırlatmak isterim" diye konuştu.
     "Sivil toplum kuruluşu bizim köklü medeniyetimizin çok önemli bir taşı" diyen Olpak, en güzel sivil toplum kuruluşu örneğinin vakıflar olduğunu ifade etti.
     MÜSİAD olarak dünyanın 47 ülkesinde 123 noktada faaliyet gösterdiklerini aktaran Olpak, şunları kaydetti:
     "Yeni çalışma dönemimizde küçük ilaveler yaparak dünyada 5 ayrı yerde ofisler açmaya niyetlendik. Eylül ayı içerisinde MÜSİAD'ın Washington Şubesi'nde personelimiz faaliyetine başladı. Kısa süre içerisinde Brüksel ve Cidde ofislerimizi de faaliyete geçirmek istiyoruz."
     Konya Valisi Aydın Nezih Doğan da ekonominin değerinin geç fark edildiğini belirterek, şunları söyledi:
     "1000 yıllık Anadolu tarihi olan bir ülkede iş adamları kurumumuzun 20-50 yıllık tarihleri olmasını düşündürücü bulmamaz lazım. 'Neden acaba biz ekonominin değerini bu kadar geç fark ettik' diye bunun muhasebesini yapmamız lazım."
     Konuşmaların ardından MÜSİAD'da 20. yılını dolduran üyelere ve İSO ilk 1000'deki üye firmalara ödülleri verildi.
    
    
    

Bu haberi 160 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir