Muhtarlar Konfederasyonu Genel Merkezi açıldı -CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: "Bir kitlenin…

  • Yazı boyutu
Muhtarlar Konfederasyonu Genel Merkezi açıldı
  -CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:
  "Bir kitlenin…

Muhtarlar Konfederasyonu Genel Merkezi açıldı -CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: "Bir kitlenin ortak sorunlarını yansıtmanın yolu örgütlenmekten geçer, demokrasilerde örgütlenmek çok önemlidir"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir kitlenin ortak sorunlarını yansıtmanın yolunun örgütlenmekten geçtiğini vurgulayarak, demokrasilerde örgütlenmenin çok önemli olduğunu söyledi.
     Muhtarlar Konfederasyonu Genel Merkezi'nin açılışına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra çok sayıda siyasi parti temsilcisi katıldı.
     CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, açılışta yaptığı konuşmada, demokrasilerde aslolanın örgütlü toplumu yaratmak olduğunu ifade ederek, "işçiler, çiftçiler, memurlar, öğretmenler, muhtarlar örgütlenecek çünkü bir kitlenin ortak sorunlarını yansıtmanın yolu örgütlenmekten geçer, demokrasilerde örgütlenmek çok önemlidir" diye konuştu.
     Bu kapsamda muhtarların örgütlenmesinin çok önemli olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, muhtarların kendi sorunları bulunduğunu ve bu sorunlarını siyasi kurumlara aktararak çözmek istediklerini söyledi.
     Muhtarların bir yasası bulunduğunu ve bu yasanın çok eski olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, yasanın günün koşullarına uydurulması gerektiğini, bu konuda da kendilerinin ellerinden gelen her türlü çabayı göstermeye hazır olduklarını söyledi.
     Kılıçdaroğlu, muhtarlara da seslenerek, şunları kaydetti:
     "Tabii çaba göstermek yetmiyor, onu yasalaştırmak gerekiyor. O konuda sizin örgütlü olmanız büyük önem taşıyor eğer siz muhtarlar olarak Türkiye genelinde tek ses çıkarırsanız, hiçbir siyasi parti sizin sorunlarınızı göz ardı edemez. Parçalı yapı sergilerseniz, parçalanırsınız, siyaset kurumu bu parçalı yapıdan yararlanır. Tek yapı oluşturursanız güçlü olursanız, siyaset kurumu sizin sorunlarınızı çözmek için ortak çaba harcar."
     BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan, muhtarlığın insanların doğduğu günden, ölümüne kadar hizmet eden bir kurum olduğunu belirterek, "Bu kurumda görev yapan arkadaşların kutsal bir görev yaptıklarını biliyoruz, onların sorunlarını da biliyoruz. Bu sorunların mecliste çözülmesini istiyoruz" dedi.
     Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ise Türkiye'de muhtarları en üst çatıda toplamayı amaçlayan konfederasyonun 7 bölgede, 9 federasyonunun birleşmesinden oluştuğunu, muhtarlarının sorunlarını çözmeyi amaçladıklarını söyledi.
     Muhtarların her alanda halka hizmetinin aşikar olduğunu, devlet ve vatandaş arasında bir köprü kurduğunu anlatan Akdeniz, muhtarların bazı sorunları bulunduğunu, Muhtarlık Kanunu'nun bir an önce değiştirilmesini, günümüz koşullarına uyarlanmasını, muhtarların özlük haklarının verilmesini istediklerini ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 166 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir