MTOSB, elektrik tüketimini iki yılda ikiye katladı -İki yıl önce aylık 13 milyon kilowatt saat…

  • Yazı boyutu
MTOSB, elektrik tüketimini iki yılda ikiye katladı
  -İki yıl önce aylık 13 milyon kilowatt saat…

MTOSB, elektrik tüketimini iki yılda ikiye katladı -İki yıl önce aylık 13 milyon kilowatt saat olan Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'ndeki elektrik tüketimi, 26 milyon kilowatt saati geçti -Vali Güzeloğlu: -"İkinci bölgede tahsisi yapılan sanayi parsellerinin yüzde 90'ı üretim veya inşaat aşamasına geldiğinden üçüncü bölgenin kurulması için girişimde bulunduk"

Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'nin (MTOSB) iki yıl önce 13 milyon kilowatt saat olan aylık elektrik tüketimi, kapasitenin artmasıyla ikiye katlandı.
     Vali Hasan Basri Güzeloğlu, yazılı açıklamasında, 1 Ocak 2013 itibariyle 7 Haziran 2010'da başladığı Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Başkanlığı görevinden ayrıldığını bildirdi.
     Göreve başladığında sadece birinci bölgede 4 bin 500 kişiye istihdam sağlandığını belirten Güzeloğlu, "Başkanlığımdaki müteşebbis heyeti ve yönetim kurulu üyelerimizle bu güne kadar sürdürülen ilişkiler, yapılan çalışmalar sonucu ikinci bölge faaliyete geçirildi. Ülkemizin büyük sanayici ve yatırımcı grupları davet edilerek, bölgede yatırım yapması sağlandı. Bu çalışmalar neticesinde birinci bölgede 7 bin 500 kişi, ikinci bölgede ise 2 bin kişi çalışmaya başladı. Yani organize sanayi bölgesindeki istihdamı 9 bin 500'e çıkardık" ifadelerine yer verdi.
     MTSOB'de elektrik tüketiminin hızla arttığına işaret eden Güzeloğlu, şöyle devam etti:
     "MTOSB'de üretime geçen firmaların iki yıl öncesi aylık ortalama elektrik tüketimi 13 milyon kilowatt saatken, bugün aylık ortalama elektrik tüketimi birinci bölgede 17 milyon 653 bin 690, ikinci bölgede ise 8 milyon 735 bin kilowatt saat olmuştur. Ayrıca son iki yıl içerisinde izlenen yönetim ve istihdam politikaları neticesinde yüzde 100'ün üzerinde üretim artışı sağlanmıştır. İkinci bölgede tahsisi yapılan sanayi parsellerinin yüzde 90'ı üretim veya inşaat aşamasına geldiğinden üçüncü bölgenin kurulması için girişimde bulunduk."
    
     -"Cazibe merkezi haline geldi"-
    
     Sanayicilerin yaşadıkları sorunları kendi sıkıntıları gibi gördüğünü ifade eden Güzeloğlu, sorunların tespiti ve çözümü için sanayicilerle hafta sonu toplantıları yapıldığını hatırlattı.
     Kişisel ve kurumsal çabalarıyla Türkiye'nin dünya çapında sanayicilerle buluşmasının sağlandığını, yatırım ve işbirliğine hız verildiğini dile getiren Güzeloğlu, şöyle devam etti:
     "MTOSB, yatırımcılar tarafından ilgi odağı haline geldi. MTOSB'de, genel üretim maliyetlerini düşürmeye, verimliliği ve dış ticareti arttırmaya yönelik yürütülen, kesintisiz ve kaliteli elektrik enerjisi ve su temini, bölgemizden kaynaklı günlük 3000 metreküp endüstriyel ve evsel nitelikteki atık suları arıtan atık su arıtma tesisi gibi nedenlerden dolayı Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi cazibe merkezi haline getirilmiştir."
    
    
    

Bu haberi 155 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir