MTA Teftiş Kurulu Yönetmeliği'nde müfettiş yardımcılığı sınav ilanı değişikliği

  • Yazı boyutu
MTA Teftiş Kurulu Yönetmeliği'nde müfettiş yardımcılığı sınav ilanı 
değişikliği

MTA Teftiş Kurulu Yönetmeliği'nde müfettiş yardımcılığı sınav ilanı değişikliği

Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü, müfettiş yardımcılığı alım ilanlarını Türkiye genelinde yayınlanan tirajı en yüksek ilk beş gazetenin en az birinde ve sınav tarihinden en az bir ay önce adaylara duyuracak.
     MTA Genel Müdürlüğü'ce hazırlanan "Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
     Buna göre, müfettiş yardımcılığı alımlarında sınav ilanı maddesindeki değişiklik ile sınavın yapılacağı yer ve günler, sınav konuları, aranacak nitelikler, gerekli belgeler, başvuru yeri, şekli ve süresi, sınav sonucunda alınacak müfettiş yardımcısı sayı, sınıf, unvan ve derecesi, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) taban puanı, giriş sınav notlarının değerlendirme yöntemi belirtilerek Resmî Gazete'de ve Türkiye genelinde yayınlanan tirajı en yüksek ilk beş gazetenin en az birinde ilan vermek suretiyle sınav tarihinden en az bir ay önce adaylara duyurulacak.
     Bir diğer değişiklikle de Müfettiş Yardımcılığı sınavına katılabilmek için sınavın açıldığı tarihte 35 yaşını doldurmamış olmak şartı getirildi.
     Aynı Yönetmeliğe şu geçici madde eklendi:
     "Daire Başkanı, Bölge Müdürü veya daha üst görevlere ilişkin kadrolarda en az 2 yıl süreyle asaleten görev yapmış olup halen Genel Müdürlükte çalışmakta olanlardan bu yönetmeliğin yayımı tarihinde Genel Müdürlükte en az 5 yıl hizmeti bulunanlar, aylıktan kesme ve daha ağır disiplin cezası almamış olmaları ve yönetmeliğin 23'üncü maddesinin birinci fıkrasının (d) ve (h) bentlerinde sayılan şartları taşımaları halinde, bu yönetmeliğin yayımı tarihinden itibaren altı ay içerisinde müfettiş veya başmüfettişliğe atanabilirler."
    
    
    

Bu haberi 266 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir