Motosiklet Endüstrisi Derneği Başkanı Erbaş: -"Hem trafik yükünün azaltılması hem de akaryakıt…

  • Yazı boyutu
Motosiklet Endüstrisi Derneği Başkanı Erbaş: 
  -"Hem trafik yükünün azaltılması hem de akaryakıt…

Motosiklet Endüstrisi Derneği Başkanı Erbaş: -"Hem trafik yükünün azaltılması hem de akaryakıt masraflarından kurtulmak için motosiklet kullanımı devlet tarafından desteklenmeli"

Motosiklet Endüstrisi Derneği (MOTED) Başkanı Başarı Erbaş, hem trafik yükünün azaltılması hem de akaryakıt masraflarından kurtulmak için motosiklet kullanımının devlet tarafından desteklenmesi gerektiğini kaydetti.
     MOTED Başkanı Erbaş yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'de hala motosiklet kullanmanın çılgınlık olarak görüldüğünü ifade ederek, "Trafik yükünün ağır, akaryakıt masraflarının son derece yüksek olduğu ülkemizde asıl motosiklet kullanmamak çılgınlık" dedi.
     Motosiklet kullanımının yaygınlaşması için ailelere ve devlete büyük görevler düştüğünü dile getiren Erbaş, "Trafik kurallarının yetersiz oluşu nedeniyle aileler çocuklarının motosiklet kullanmasına karşı çıkıyor. Oysa bunun yerine çocuklarını küçük yaştan itibaren bilinçlendirmeye çalışsalar, her şey çok daha farklı olabilir. Tabi bu arada karayollarının da motosikletliler için yeniden düzenlenmesi ve ehliyet sisteminin de değiştirilmesi gerekir" ifadelerini kullandı.
    
     -"Kentsel dönüşüm bir fırsat..."-
    
     Türkiye'nin şu anda bir kentsel dönüşüm hamlesine giriştiğine dikkati çeken Erbaş, "Kentsel dönüşüm bir fırsat. Bu yapılırken, motosikletliler için de özel alanlar yapılabilir. Kara yollarında motosikletliler için özel şeritler oluşturulabilir" dedi.
     Erbaş, motosiklet kullanımının yaygınlaştırılması için köprü ve otoban geçiş ücretlerinin adaletli bir şekilde yeniden düzenlenmesi, vergi oranlarının düşürülmesi gerektiğini, bu yapıldığı takdirde motosiklet kullanımı özendirici hale geleceğini savundu.
     Motosikletin yapısı itibari ile kolay edinilebilen, az yakıt tüketen ve çevreyi daha az kirleten bir ulaşım aracı olduğunu belirten Başarı Erbaş, "Hem trafik yükünün azaltılması hem de akaryakıt masraflarından kurtulmak için motosiklet kullanımı devlet tarafından desteklenmeli" değerlendirmesinde bulundu.
    
    
    

Bu haberi 165 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir