Motorlu Taşıtlar Vergisi tutarı, tek SMS'le Avealıların cebine geliyor

  • Yazı boyutu
Motorlu Taşıtlar Vergisi tutarı, tek SMS'le Avealıların cebine geliyor

Motorlu Taşıtlar Vergisi tutarı, tek SMS'le Avealıların cebine geliyor

Avea müşterileri, 2013 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) tutarlarını ve geçmiş yıllara ait borçlarını tek bir SMS'le sorgulayabiliyor.
     Avea açıklamasına göre, Avea'lılar tek bir SMS'le 2013 yılında ödemeleri gereken Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) tutarını ve geçmiş yıllara ait borçlarını öğrenebiliyor. 31 Ocak'a kadar ödenmesi gereken MTV tutarıyla ilgili bilgi almak isteyen Avea'lıların tek yapması gereken ise "MTV" yazıp boşluk bıraktıktan sonra plaka numarasını girerek 1189'a kısa mesaj göndermek.
     MTV sorgulama servisinden yararlanan Avea'lıların cep telefonuna 2013 yılı ocak ve temmuz ayı taksitlerinden her birinin tutarının ne kadar olduğu bilgisi SMS'le iletiliyor. Ayrıca aynı servisten faydalanarak geçmiş yıllara ait MTV borçları da öğrenilebiliyor. Bu sorgulama için ise "MTV" yazıp plaka numarası, araç tescil tarihi ve TC kimlik no bilgilerinin yazılarak 1189'a gönderilmesi gerekiyor. MTV sorgu servisi ile yapılan her bir SMS 0,8 TL olarak ücretlendiriliyor.
    
    
    

Bu haberi 107 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir