Motorlu araçların genel güvenliğine ilişkin tip onayı düzenlemesinde değişiklik

  • Yazı boyutu
Motorlu araçların genel güvenliğine ilişkin
  tip onayı düzenlemesinde değişiklik

Motorlu araçların genel güvenliğine ilişkin tip onayı düzenlemesinde değişiklik

"Motorlu Araçların ve Bunlar için Tasarlanan Römorklar, Sistemler, Aksamlar ve Ayrı Teknik Ünitelerin Genel Güvenliği ile ilgili Tip Onayı Yönetmeliği'nde değişiklik yapıldı.
     Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca hazırlanan "Motorlu Araçların ve Bunlar için Tasarlanan Römorklar, Sistemler, Aksamlar ve Ayrı Teknik Ünitelerin Genel Güvenliği ile ilgili Tip Onayı Yönetmeliği'nde (661/2009/AT) Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak 25 Ocak 2012 tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.
     25 Ocak 2012 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmeliğin 2'nci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinde değişikliğe gidilen düzenlenmeyle ayrıca Avrupa Birliğinin (EC) 661/2009 sayılı regülasyonuna ve bununla değiştirilen (EU) 407/2011, (EU) 523/2012 sayılı regülasyonlarına paralel olarak da değişiklikler yapıldı.
    
    
    

Bu haberi 107 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir