Motorin indi benzin de iner mi?

  • Yazı boyutu
Motorin indi benzin de iner mi?

Akaryakıt fiyatlarında aylar sonra nihayet iyi bir haber geldi. Motorinin fiyatı bugünden itibaren 6 kuruş inerek 3.94 liraya geriliyor

Ancak doların 1.81 liraya tırmanması motorinde indirim haberini gölgede bıraktı, benzin için indirim umudunu söndürdü.

Ocak başından itibaren yüzde 7'ye varan oranlarda artan akaryakıttan nihayet indirim haberi de geldi. Bugünden itibaren motorinin fiyatı 6 kuruş iniyor. Bu indirimle birlikte 4 lirayı aşan 1 litre motorinin fiyatı da tekrar 3.94 lira seviyelerine gerilemiş olacak.

YUNANİSTAN VE İSPANYA’YA İRAN’DAN PETROL YOK
Motorinde bugünden itibaren geçerli olacak indirimin 50 litrelik bir depoda tüketiciye katkısı ise sadece 3 TL olacak. Yani 50 litrelik bir depo 200 lira yerine 197 liraya düşecek. Ayda 3 depo benzin harcayan biri ise bu indirimden 910 lira kârlı çıkacak. Bu sırada rüzgar tersine dönüp ham petrol fiyatları yeniden yukarı dönerse motorindeki indirim birkaç günlük sevinçten öteye gidemeyecek görünüyor. Nitekim dün İran’ın Yunanistan ile İspanya’ya petrol satışını durdurması ve Suriye ile yaşanan gerginlik akaryakıtta indirim haberlerinin kalıcı olmayacağının göstergesi olarak kabul ediliyor. Doların 1.79 liradan 1.81 liraya tırmanmasının da benzin ve motorin fiyatları üzerinde baskı yapacağı öne sürülüyor.

 

Kaynak: HABERTÜRK


Bu haberi 247 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir