Moskova'daki otomotiv fuarı -OİB Yönetim Kurulu Başkanı Sabuncu: "2012'de koyduğumuz ihracat…

  • Yazı boyutu
Moskova'daki otomotiv fuarı
  -OİB Yönetim Kurulu Başkanı Sabuncu:
  "2012'de koyduğumuz ihracat…

Moskova'daki otomotiv fuarı -OİB Yönetim Kurulu Başkanı Sabuncu: "2012'de koyduğumuz ihracat hedefine ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz"

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Sabuncu, "2012'de koyduğumuz ihracat hedefine ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu yıl hedeflenen, 20 milyar doların üzerindeki dış satışın yakalanacağına olan inancımız tam" görüşünü iletti.
     Sabuncu, yaptığı yazılı açıklamada, Moskova'da düzenlenen otomotiv fuarına katıldıklarını belirterek, Avrupa Birliği ülkelerindeki ekonomik sıkıntılar nedeniyle ihracat pazarlarının çeşitlendirilmesi gerektiğini, bunun için de Moskova'daki otomotiv fuarına katılımın önemli bir adım olduğunu kaydetti.
     Türk otomotivcileri olarak yeni pazar arayışlarına her platformda devam ettiklerini vurgulayan Sabuncu, "2012'de koyduğumuz ihracat hedefine ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu yıl hedeflenen 20 milyar doların üzerindeki dış satışın yakalanacağına olan inancımız tam" ifadelerini kullandı.
     Moskova'da düzenlenen "MIMS Uluslararası Otomobil Teknik Servisi Otomotiv Parça ve Ekipmanları Fuarı"nda OİB olarak, "En İyi Milli Katılım Standı" ödülünü aldıklarını bildiren Sabuncu, şunları kaydetti:
     "Bir sonraki sene, Türk Milli Stand alanını ikiye katlayarak fuara yeniden milli katılım organizasyonu düzenleyeceğiz. Fuara katılan tüm Türk firmalarını milli katılım şemsiyesi altında görmek istiyoruz."
    
    
    

Bu haberi 202 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir