"Mortgage Uzmanı Garanti, kentsel dönüşüme desteğini sürdürüyor" -Kentsel dönüşüm projeleri…

  • Yazı boyutu
"Mortgage Uzmanı Garanti, kentsel dönüşüme desteğini sürdürüyor"
     -Kentsel dönüşüm projeleri…

"Mortgage Uzmanı Garanti, kentsel dönüşüme desteğini sürdürüyor" -Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında kullandırılacak kredilere faiz desteği sağlamak üzere Garanti Mortgage ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında protokol imzalandı -Garanti Mortgage Genel Müdürü Murat Atay: -"Kentsel dönüşümü her şeyden önce ülkemizdeki riskli yapıların temizlenmesi, güvenli, modern, insan odaklı yaşam alanları sunulması açısından çok önemsiyoruz"

Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında kullandırılacak kredilere faiz desteği sağlamak üzere Garanti Mortgage ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında protokol imzalandı.
     Yapılan açıklamaya göre, imza törenine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen ile Garanti Mortgage Genel Müdürü Murat Atay katıldı.
     Konut finansmanı konusunda uzun yıllara dayanan uzmanlığıyla bugüne kadar farklı kentsel dönüşüm projelerine destek veren Garanti Mortgage, imzalanan protokolle, hak sahiplerine Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun kapsamında kullandırılacak kentsel dönüşüm kredileri için de faiz desteği sağlayacak.
     İmza töreninde konuşan Garanti Mortgage Genel Müdürü Murat Atay, "Kentsel dönüşümü, her şeyden önce ülkemizdeki riskli yapıların temizlenmesi, güvenli, modern, insan odaklı yaşam alanları sunulması açısından çok önemsiyoruz. Bu noktada elbette tüketicilere uygun koşullarda finansman sağlanması, dönüşüm projelerinin desteklenmesi büyük önem taşıyor" değerlendirmesini yaptı.
     Kentsel dönüşüm projelerinin inşaat, yapı malzemeleri ve gayrimenkul sektörünü son derece olumlu etkilediğine, ülke ekonomisine ve sosyal gelişime büyük katkı sağladığına işaret eden Atay, "Bu konuda büyük bir kararlılıkla çalışmalarını yürüten Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızla imzaladığımız protokol sayesinde uzmanlığımızı kentsel dönüşüm konusuna da taşıyarak, firmalara, müteahhitlere çözüm ortağı olacağız ve hak sahiplerine de faiz destekli konut kredisi vereceğiz. Mortgage sektörünün lideri olarak, rekabetçi gücümüz ve bu alandaki tecrübemizle kentsel dönüşüm konusundaki projeleri teşvik etmeye ve çalışmalarımızın kapsamını her geçen gün daha da genişletmeye devam ediyoruz" diye konuştu.
     Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen de, "Protokolle, kanun kapsamında konutlarının risk tespitini yaptırarak yenilemek isteyenlere uygun şartlarda kredi desteği sağlamaya yönelik zincire bir halka daha eklemiş oluyoruz" dedi.
    
    
    

Bu haberi 175 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir