Moody's: "Türkiye'nin notunda bir değişiklik yok"

  • Yazı boyutu
Moody's: "Türkiye'nin notunda bir değişiklik yok"

Moody's: "Türkiye'nin notunda bir değişiklik yok"

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, kuruluşun bugün duyurusunu yaptığı 28 Ocak'ta gerçekleşecek telekonferans duyurusunda görüşülecek konular arasında "Yatırım Yapılabilir Notuna Yaklaşan Bir Ülke Olarak Türkiye" ifadesini kullanması sonrasında piyasada yaşanan hareketliliğin ardından ikinci bir açıklama yaparak, "Türkiye'nin BA1 olan kredi notuna dair bir değişiklik yok" dedi.
     AA muhabirine açıklamada bulunan Moody's Basın Sorumlusu Jessica Sibado,"Türkiye'nin BA1 olan kredi notuna dair bir değişiklik yok. Piyasa spekülasyonları hakkında yorum yapmıyoruz" açıklamasında bulundu.
     Sibado, "Yapacağımız bu toplantı, daha önce yaptığımızın benzeri bir telekonferans olacak" diyerek toplantının içeriğinin Türkiye'nin kredi notundaki herhangi bir değişiklikle ilgili olmadığını ifade etti.
     Moody's daha önce yaptığı açıklamada, 28 Ocak'taki Türkiye ekonomisine ilişkin telekonferansında konu başlıkları arasında "Türkiye'nin yatırım yapılabilir seviyeye yaklaşması" ve "Türkiye sürdürülebilir büyümeyi başarabilir mi, dışsal kırılganlıkları yönetebilir mi-" konularının yer alacağı belirtmişti. 30 dakika süreceği bildirilen telekonferansta sırasıyla Moody's Yatırımcı Servisi İş Geliştirme İkinci Başkan Yardımcısı Burak Cerrahoğlu, Kurumsal Finans Grubu Müdürü David Staples, Bankacılık Finansal Kuruluşlar Grubu Müdürü Carola Schuler ve Moody's'in Kıdemli Analisti Sarah Carlson'un konuşacağı açıklanmıştı.
    
    
    

Bu haberi 191 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir