Moody's'in Fransa'nın kredi notunu düşürmesi... -Moody's: "Fransa'nın Avro Bölgesi'ndeki gelecekte…

  • Yazı boyutu
Moody's'in Fransa'nın kredi notunu düşürmesi...
  -Moody's: "Fransa'nın Avro Bölgesi'ndeki gelecekte…

Moody's'in Fransa'nın kredi notunu düşürmesi... -Moody's: "Fransa'nın Avro Bölgesi'ndeki gelecekte olabilecek şoklara karşı göstereceği direncin öngörülebilmesi, artan riskler göz önüne alındığında azalıyor"

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Fransa'nın Avro Bölgesi'ndeki gelecekte olabilecek şoklara karşı göstereceği direncin öngörülebilirliğinin, artan riskler göz önüne alındığında azaldığını belirtti.
     Fransa'nın kredi notunu bir kademe indirerek Aaa' dan Aa1'e düşüren Moody's'in notun düşürülmesine ilişkin açıklamasında ülkenin not görünümünün daha önce 13 Şubat'ta "negatif"e çevrildiği hatırlatılırken, not indiriminin Fransa'ya ilişkin "bozulan ekonomik beklentilere" bağlı mali görünümdeki belirsizliği yansıttığı ifade edildi.
     Açıklamada notun düşürülmesine gerekçe olarak, "Fransa'nın uzun vadeli ekonomik büyüme görünümü çoklu rekabet gücünde devam eden zayıflama yapısal zorluklar ve bunun istihdam, mal ve servis sektörüne yansımaları gibi çoklu yapısal zorluklardan olumsuz etkilenmiştir. Fransa'nın Avro Bölgesi'ndeki gelecek olabilecek şoklara karşı göstereceği direncin öngörülebilmesi, ekonomik büyüme ve mali performans ve finansman maliyeti konusundaki artan riskler göz önüne alındığında azalıyor" ifadeleri kullanıldı.
     Moody's'in açıklamasında, Fransa'nın Avrupa'nın borç sorunu yaşayan çevresel ülkeler ile güçlü ticari ilişkileri vurgulanırken, yine bu ülkelerin bankacılık sistemleri ile orantısız bir ilişkisi olduğu belirtildi.
    
    
    

Bu haberi 164 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir