Moody's'den İsveç ekonomisine övgü

  • Yazı boyutu
Moody's'den İsveç ekonomisine övgü

Moody's'den İsveç ekonomisine övgü

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, İsveç'in "Aaa" olan uzun vadeli kredi notu ile "durağan" görünümünü koruduğunu belirterek, ülke ekonomisinin sahip olduğu gücü ile piyasalara güven verdiğini bildirdi.
     Moody's açıklamasında, İsveç ekonomisinin, yüksek verimlilik, düşük enflasyon, çalışanlara sağlanan ücret artışları, sağlık alanındaki iyi ve kaliteli hizmet ile Gayri Safi Yurtiçi Hasıladaki artışla gelecek açışından güven veren bir ekonomiye sahip olduğuna dikkati çekti.
     Kuruluş, İsveç'te yakalanan yüksek yaşam kalitesi, iyi emeklilik yaşantısı ve yüksek eğitim standardının, sağlam ve dengeli politikanın yanı sıra ekonomik dengeyle sağlandığına vurgu yaptı.
     Moody's ayrıca, tüm bu olumlu yönlere rağmen, İsveç bankacılık sektörünün gelecekte Avro Bölgesi'nde yaşanan krizin derinleşmesi ve yaygınlaşması ihtimalinden çok küçük de olsa etkilenme riskine işaret etti.
    
    
    

Bu haberi 129 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir