Moldova Başbakanı Vladimir Filat: -"Ülkemizde yatırım yapmanızı bekliyoruz. Bir Başbakan olarak…

  • Yazı boyutu
Moldova Başbakanı Vladimir Filat:
  -"Ülkemizde yatırım yapmanızı bekliyoruz. 
  Bir Başbakan olarak…

Moldova Başbakanı Vladimir Filat: -"Ülkemizde yatırım yapmanızı bekliyoruz. Bir Başbakan olarak size gereken bütün rahatlık, konfor, ortam ve koşulları sağlayacağım"

Moldova Başbakanı Vladimir Filat, Türk iş adamlarının kendi ülkesinde yatırım yapmasını beklediklerini belirterek, "Bir Başbakan olarak size gereken bütün rahatlık, konfor, ortam ve koşulları sağlayacağım" dedi.
     Başbakan Filat ve beraberindeki yatırımcı heyeti, "Prime Time" isimli teknede gerçekleştirilen öğle yemeğinde Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) üyeleri ve işadamlarıyla bir araya geldi.
     Yemekte konuşan Filat, böyle bir ortamda bulunmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek, "Bir çok konuda iş birliği anlaşması yapmış bulunuyoruz. Bulunduğumuz süreç çok önemli, bizim için gelecek vadeden bir dönemdir. Bunu çok iyi kullanmamız gerekiyor. Önümüzdeki yıl bir heyetin geleceğini öğrendik. Bunun için hazırlanıp bekleyeceğiz. Türkiye'den en iyi duygularla ayrılıyorum" diye konuştu.
     Aktif hayata bir iş adamı olarak atıldığını ve bütün iş adamlarının endişelerinin ne olduğunu bildiğini aktaran Filat, "Şirketlerin başında bulunan sizleri zor işler bekliyor. Hem ücretleri hem yatırımları gözden geçirmelisiniz. Gelip bizim ülkemizde yatırım yapmanızı bekliyoruz. Ben bir iş adamı olarak hükümetle ilişkilerimde bir rahatlık hissetmiyordum. Şimdi bir Başbakan olarak size gereken bütün rahatlık, konfor, ortam ve koşulları sağlayacağım" değerlendirmesini yaptı.
    
     -"İstanbul'u gördüğümüzde kendi tarihimizi hatırlıyoruz"-
    
     Moldova Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri ve Avrupa Entegrasyon Bakanı Iurie Leanca da, 20 yıldır Türkiye ve Moldova ilişkilerinin devam ettiğini belirterek, "Dün ve bugün yapılan görüşmeler çok önemli, sağlam bir geleceğin kurulması için zemin oluşturuyor. İstanbul'u gördüğümüzde kendi tarihimizi hatırlıyoruz. Kendi komutanlarımız ve soylularımız burada eğitim görmüştür. Gelecekte de bu ilişkilerimizin artacağını ve daha iyi olacağını umuyoruz" şeklinde konuştu.
     Türk Avrasya İş Konseyleri Koordinatör Başkanı Tuğrul Erkin de, iş ilişkilerini geliştirmek için daha fazla çalışmaya ihtiyaç olduğunu kaydetti.
     Bir takım teşebbüslerde kendilerine Başbakan Filat'ın yardımcı olacağı taahhüdünde bulunduğunu vurgulayan Erkin, ilişkilerin gelişmesi için çok önemli bir döneme girildiğini söyledi.
     Bu arada, Beşiktaş'taki iskeleden kalkarak İstanbul Boğazı'nda seyreden tekneye, sahil güvenlik botları da eşlik etti.
    
    
    

Bu haberi 163 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir