MODEKO Mobilya Fuari Açildi

  • Yazı boyutu
MODEKO Mobilya Fuari Açildi

Açilista konusan Izmir Büyüksehir Belediye Baskani Aziz Kocaoglu, Izmir`in merkez oldugu Ege`de gelisme için her türlü olanak ve potansiyelin bulundugunu belirtti, "Bir tek eksigimiz var; ayaga kalkacagiz, birbirimizi paçasindan asagi çekmeyecegiz, birlik içinde çalisip gelisecegiz" dedi.

Izmir Mobilya Fuari, Kültürpark Yeni Fuar Alani`nda gerçeklestirilen törenle 18. kez kapilarini ziyaretçilere açti. 160 firmanin yaklasik 200 marka ve model ile yer aldigi fuarin açilis töreninde konusan Izmir Büyüksehir Belediye Baskani Aziz Kocaoglu, Izmir`in, gerçeklestirdigi basarili fuarlarin gücü ve inanciyla EXPO`ya yürüdügünü söyledi.
Izmir Enternasyonal Fuari`ni bu yil daha güçlü bir sekilde gerçeklestirmek üzere çalistiklarini, Mermer Fuari`nin son derece basarili oldugunu anlatan Baskan Kocaoglu, Izmir ve Ege için rehavetten kurtulma, kabugunu kirma zamani oldugunu söyledi. Büyüksehir Belediye Baskani Aziz Kocaoglu, söyle devam etti: "Yerel yönetimler, meslek odalari, is dünyasi ve sivil toplum örgütleriyle birlik beraberlik içinde kosmamiz lazim. Ege Bölgesi kadar çok olanagi ve potansiyeli olup da bunlari gelisme için kullanmayan dünyada bir baska kara parçasi olduguna inanmiyorum. Izmir Büyüksehir Belediyesi olarak yaptigimiz tüm planlar ve projeler, tüm odalarimizin çalismalari, merkezi Izmir olan bölgemizin kalkinmasina yönelmelidir. Bir tek eksigimiz var; ayaga kalkacagiz, birbirimizi paçasindan asagi çekmeyecegiz, birlik içinde çalisip gelisecegiz"
Vali Yardimcisi Fethi Özdemir, 4 yildir görevde yaptigi Izmir`in, fuarcilik alaninda önemli mesafeler katettigini gördügünü belirtirken, Izmir Marangozlar Odasi Baskani Mustafa Kara, sektörün 5 milyar dolarlik ihracat kapasitesine ragmen, tesviklerde yasanan bürokratik sorunlar nedeniyle bunun kullanilamadagini söyledi. Kara, mobilyacilik sektörünün istihdam için de önemli oldugunu ifade ederek, "Sektörün önü açilsa bir milyon insana is açilir. Tesvikler merkezi idare tarafindan degil, odalar tarafindan verilmeli" dedi.

Ege Bölgesi Sanayi Odasi Baskani Tamer Taskin, mobilya sektörünün gelismesi bakimindan en sansli illerin basinda Izmir`in geldigini söyledi. Taskin, sektörün 6 milyar dolarlik iç pazari bulundugunu, dünyadaki önemli ihracat potansiyeline ragmen Türkiye`nin bunu degerlendiremedigini ifade ederek, devletin ihracat ve üretimi desteklemesi gerektigini vurguladi.

Izmir Ticaret Odasi Baskani Ekrem Demirtas ise, mobilya sektöründe yillik 200 milyar dolarlik dünya ihracat pazarina ragmen Türkiye`nin ancak 1 milyar dolarlik ihracat yapabildigine dikkat çekti. Izmir Esnaf ve Sanatkarlar Odalari Birligi Baskani Mehmet Ali Susam ise, fuarciligin gelismesi için verdigi destekten ötürü Izmir Büyüksehir Belediye Baskani Aziz Kocaoglu`na tesekkür etti. Fuar, 15 Nisan`a kadar ziyaret edilebilecek.

Bu haberi 3,282 kişi okudu

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir