Modacı Özceyhan'dan defile -Yurt içi ve dışında birçok defile gerçekleştiren modacı Ahmet…

  • Yazı boyutu
Modacı Özceyhan'dan defile
  -Yurt içi ve dışında birçok defile
  gerçekleştiren modacı Ahmet…

Modacı Özceyhan'dan defile -Yurt içi ve dışında birçok defile gerçekleştiren modacı Ahmet Özceyhan'ın tasarımları 13. Uluslararası Beypazarı ve Yöresi Festivali'nde sergilendi

Erdal Çelikel-Yaşar Tonbak - Modacı Ahmet Özceyhan, Beypazarı Belediyesi'nce düzenlenen "13. Uluslararası Beypazarı ve Yöresi Festivali"nde defile gerçekleştirdi.
     Osmanlı kaftanları ile Anadolu'da hüküm sürmüş çeşitli uygarlıklara ait simgelerin bir arada bulunduğu tasarımların sergilendiği defile, festivale katılanlarca ilgiyle izlendi.
     Şebnem Schaefer ve Ece Gürsel'in yanı sıra birçok mankenin podyuma çıktığı defilede yöresel kıyafet ve takılardan oluşan tasarımlar da Beypazarlıların beğenisine sunuldu.
    
     -Festival, farklı kültürleri buluşturdu-
    
     Bu arada festivale davet edilen Bulgaristan, Ukrayna, Makedonya, İtalya ve Slovakyalı konuklar, yarın sona erecek etkinlikle Beypazarı'nın tarihi ve kültürünü tanıma fırsatı buldu.
     Festivalde, çeşitli il ve ilçelerden gelen katılımcılar yörelerine özgü ürünlerin sergilendiği stantlar kurdu.
     Etkinlik kapsamında telkari işlemeciliği, yorgancılık, bakırcılık, semercilik gibi geleneksel el sanatlarının bulunduğu dükkanlara da geziler düzenlendi.
     Beypazarı'nın köylerinde yaşayan vatandaşların ürünlerinden oluşan stantlar da festivalin ilgi çeken ayrıntıları arasında yer aldı.
    
     -Esnafın yüzü güldü-
    
     Festival renkli etkinliklerin yanı sıra misafirlerin yaptığı alışverişlerle de dikkati çekti.
     Gün boyunca, ilçe merkezinde yer alan çarşıyı ziyaret eden konuklar, özellikle takı, giyecek ve yöresel ürünlerin bulunduğu stantları gezerek alışveriş yaptı.
    
    

Bu haberi 164 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir