Mobilyacılar, Katar ile ticareti geliştirmek istiyor -Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde,…

  • Yazı boyutu
Mobilyacılar, Katar ile ticareti geliştirmek istiyor
  -Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde,…

Mobilyacılar, Katar ile ticareti geliştirmek istiyor -Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde, Katar'da ağaç mamulleri ve orman ürünleri sektörüne yönelik "sektörel ticaret heyeti" programı düzenlendiği bildirildi

Mobilyacılık sektörünün temsilcilerinden oluşan bir grubun, Katar ile karşılıklı işbirliği ve ticaret imkanlarını geliştirmek için başkent Doha'da sektörel ticaret heyeti programı düzenlediği bildirildi.
     Akdeniz İhracatçı Birlikleri'nden (AKİB) yapılan açıklamaya göre, Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğü, TİM işbirliği ve AKİB organizasyonunda Türkiye'nin ihraç ürünlerinin tanıtımı, ihracatçı firmaların dış pazardaki paylarında artış sağlanması ve iki ülke iş çevreleri arasındaki işbirliği imkanlarını arttırabilmek amacıyla, 26-28 Şubat tarihleri arasında resmi ve özel sektör temsilcilerinden oluşan bir heyetle Doha'da program düzenlendi.
     Programa, Akdeniz Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Murat Bozdağ ve Tarık Ciğer ile Yönetim Kurulu Üyesi İsa Gizir ile Ekonomi Bakanlığı'ndan ilgililer ve 11 Türk firması temsilcisi katıldı.
     Program kapsamında Katarlı mobilya firmalarının önemli bir pazar oluşturduğu ve büyük showroomlarının yer aldığı mekanlar gezildi. Daha sonra bir otelde gerçekleştirilen ikili görüşmelere ise 70 firma ve 80 kişi katıldı.
     Heyet Başkanı ve Boydak Holding yetkilisi Murat Bozdağ, Katar'ın, Türk mobilya sektörü için önemli bir pazar olduğunu belirterek, "Bu organizasyonla ülkemizden Katar'a mobilya ihraç etmek isteyen değerli firmalarımızın Katarlı firmalar ile ticari bağları daha da güçlendirerek karşılıklı iş yapma yolunda sağlam adımlar atacaklarına inanmaktayım" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 308 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir