Mobilya Tasarımı Yarışması'nda ödüller 16 Mart'ta sahiplerini bulacak

  • Yazı boyutu
Mobilya Tasarımı Yarışması'nda ödüller 16 Mart'ta sahiplerini bulacak

Mobilya Tasarımı Yarışması'nda ödüller 16 Mart'ta sahiplerini bulacak

Bu yıl altıncısı düzenlenecek olan "Ulusal Mobilya Tasarım Yarışması"da ödüller 16 Mart 2013 tarihinde sahiplerini bulacak.
     Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri'den (OAİB) yapılan açıklamaya göre, Ekonomi Bakanlığı'nın Koordinatörlüğü, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin İşbirliği, Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri'nin (OAİB) organizatörlüğü ve İstanbul, Ege, Akdeniz İhracatçı Birlikleri'nin katkılarıyla yapılan yarışmanın ödül töreni İstanbul Rahmi Koç Müzesi'nde yapılacak.
     2008 yılından bu yana her yıl artan bir ilgiyle karşılaşan yarışmaya bu yıl da, Türkiye başta olmak üzere Fransa, İtalya, Almanya ve KKTC'de eğitim gören ya da yaşayan Türkler'den 942 başvuru yapıldı.
     TRT, Mimarlar Odası, İç Mimarlar Odası, Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Boyut Yayın Grubu'nun desteklediği yarışmanın jürisi, tasarımın ve mobilya sektörünün Türkiye'deki duayenlerinden oluştu. Prof. Önder Küçükerman'ın Başkanlığında Reşit Soley, Aziz Sarıyer, Jan Nahum, Mustafa Toner, Kaan Dericioğlu, Ahmet Kaleli, Didem Çapa, Fatih Kıral, Murat Armağan ve Renan Gökay'dan oluşan Jüri, yarışmada ödül alanları Rahmi Koç Müzesindeki törende açıklayacak.
     Yapılan açıklamada, ödül törenine Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ının da katılımının beklendiği ifade edildi.
     Açıklamada, görüşlerine yer verilen OAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Kahraman, bu yıl da 4 başarılı tasarımcıyı yurt dışına eğitime göndereceklerini bildirdi.
     Kahraman, "Ekonomi Bakanımız Zafer Çağlayan, baştan beri bu yarışmaya ayrı bir önem ve destek veriyor. Başarılı tasarımların üretilerek ihracata kazandırılmasını istiyor. Biz de sanayiciler olarak elimizden geleni yapıyoruz. "Yenilikçi ve özgün" tasarımları üreterek dış pazardaki gücümüzü her yıl arttırıyoruz. Bu yıl da Türkiye'nin mobilya tasarımına yön verecek olan başarılı yarışmacılara toplam 80 bin TL ödül dağıtacağız" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 196 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir