Mobil girişimciler, ödüllerine kavuştu

  • Yazı boyutu
Mobil girişimciler, ödüllerine kavuştu

Mobil girişimciler, ödüllerine kavuştu

Garanti Bankası, Mobil Pazarlama Derneği işbirliğiyle mobil kanallardaki girişimcilere destek sağlamak amacıyla düzenlenen Mobil Girişimci Yarışması'nın ödülleri sahiplerini buldu.
     Garanti Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, Mobil Girişimci Yarışması'nda finale kalan 5 girişimci, fikirlerini sektörün önde gelen isimlerinden oluşan jüriye sundu. Jürinin değerlendirmesi sonucunda, akıllı telefonlar ve oyun konsolları için hazırladıkları "Kiss The Monkey" adlı oyunlarıyla birinci seçilen Mr. Lama 15 bin lira almaya hak kazanırken, iOS cihazlar için geliştirdikleri Purple Cape ile ikinci seçilen Lastmoon Games 10 bin lira, akıllı otopark sistemi ParkMe uygulamasıyla üçüncü seçilen Cem Kaçmaz ve Can Kaçmaz ise 5 bin lira ödül aldı.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti Bankası KOBİ Bankacılığı Koordinatörü Esra Kıvrak, giderek büyüyen ekonominin genç girişimcilere ihtiyacı olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
     "Bu ihtiyacın en çok hissedildiği alanlardan biri de müşteri ihtiyaçları ve beklentilerinin arttığı mobil kanallar. Mobil cihazların sayısı ve kullanım alanları her geçen yıl katlanarak artmasıyla mobil çözümler içeren projeleri daha sık göreceğimiz kesin. Özellikle pazarlama alanında önemli değişimlere neden olan mobil internet kullanımındaki artış, birçok yeni, yaratıcı fikri de beraberinde getirecektir. Biz de Garanti Bankası olarak, yeni fikirlerin gelişmesine katkıda bulunmayı ve girişimcilerin desteklenmesini temel sorumluluklarımız arasında görüyoruz. Yıllardır ülkemizin girişimci güçleriyle yakın iletişim içerisinde çalışarak edindiğimiz deneyimleri, bundan böyle mobil girişimciliğin desteklenmesinde de kullanacağız."
     Mobil platformlarda oyun, sosyal medya ve finans uygulamalarını yapan girişimcilere yönelik Mobil Girişimci Destek Kredisi'ni hayata geçirdiklerini ifade eden Kıvrak, "Ayrıca mobil girişimcileri cesaretlendirmek ve mobil kanallarda geliştirilen fikirlerin sayısını artırmak amacıyla, Mobil Pazarlama Derneği ile beraber Mobil Girişimci Yarışması'nı düzenledik. Yarışmaya katılan mobil iş fikirleri hepimizi umutlandırdı. Böylesi yaratıcı fikirlerin başarılı işlere dönüşmesine katkı sağlayacağımız için mutluyuz" ifadelerini kullandı.
     Mobil Pazarlama Derneği Türkiye Başkanı Fırat Ertem de mobil alanda pek çok farklı fikir geliştirildiğini, ancak fikirlerin her zaman hayata geçirilemediğini aktararak, şunları anlattı:
     "Biz Mobile Marketing Association Türkiye olarak mobil alanda doğru fikirlerin hayata geçmesine destek olmak ve bu alanda iştahı canlı tutmak, iyi örnekler yaratmak adına Garanti Bankası'nın da desteğiyle 2013'te fikir sahiplerinin hayal ortağı olmak istedik. Bu yarışmanın, mobil alanda fikir sahiplerine ilham ve umut vermesini arzu ediyoruz. Beş finalistimizin ikisinin geliştirdiği akıllı telefon oyunlarının global arenada yer edinecek noktada; diğer üç finalistimizin üç farklı alanda ve teknolojide sunduğu projelerin ise, hayata geçtiğinde ses getirecek nitelikte olduğunu söyleyebiliriz. Mobil Girişimci Yarışması'nın her sene farklı kategorilerde farklı yeteneklere destek olmasını ve geleneksel bir hal almasını ümit ediyoruz."
    
    
    

Bu haberi 95 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir