"Mobil Dünya Kongresi 2013" -Vodafone, Global Mobil Ödülleri'nde "Otomotivde En iyi Mobil…

  • Yazı boyutu
"Mobil Dünya Kongresi 2013"
     -Vodafone, Global Mobil Ödülleri'nde "Otomotivde En iyi Mobil…

"Mobil Dünya Kongresi 2013" -Vodafone, Global Mobil Ödülleri'nde "Otomotivde En iyi Mobil Servis" ve "Mobilin Acil Durumlarda En İyi Kullanımı" ödüllerinin sahibi oldu

Eda Topcu - Mobil iletişim şirketi Vodafone, GSM sektörünün Oscar'ları olarak bilinen 2013 Global Mobil Ödülleri'nde "Otomotivde En iyi Mobil Servis" ve "Mobilin Acil Durumlarda En İyi Kullanımı" ödüllerine layık görüldü.
     GSMA tarafından İspanya'nın Barcelona kentinde düzenlenen "Mobil Dünya Kongresi 2013" kapsamında düzenlenen "Global Mobil Ödülleri"nde Vodafone iki ödülün sahibi oldu.
     Yarışmada 8 dalda 37 proje yer alırken, 5 adaylığı bulunan Vodafone, "Otomotivde En İyi Mobil Servis" ve "Mobilin Acil Durumlarda En İyi Kullanımı" kategorilerinde, "Drive Now servisi" ve Vodafone Vakfı tarafından yürütülen "Vodafone Acil Network Programı" 2 ayrı ödüle değer görüldü.
     Ödülleri Vodafone adına Vodafone Grup İletişim Direktörü Matt Peacock aldı.
    
     -Araç paylaşım servisi "DriveNow"-
    
     Vodafone'a "Otomotivde En İyi Mobil Servis" kategorisinde ödül getiren BMWi, MINI ve Sixt'in "premium" araç paylaşım servisi "DriveNow", Vodafone'un teknolojisiyle destekleniyor.
     Araçlar konumlarını paylaşmak için Vodafone'un M2M SIM sistemi sayesinde iliştirilmiş telematik bir sistem kullanıyor ve ihtiyaç duyulan yer ve zamanda çekiliyor, teslim ediliyor ya da erişilir hale geliyor.
     Aboneler, mobil cihazları sayesinde en yakın araca aktarılıyor ve araçlarının kilidini özelleştirilmiş RDIF etiketleriyle açabiliyor.
     DriveNow, verimli premium araç kiralama konusunda mobil teknolojiye dayalı geniş kapsamlı ve kullanışlı ilk araç paylaşım sistemi olarak dikkat çekiyor.
    
     -Vodafone Acil Network Programı-
    
     Afet bölgelerine yardım ulaştırmaya odaklanan Vodafone Vakfı, Vodafone Acil Network Programı'yla, kurumlara ve afetzedelere yardım etmek ve teknolojik destek sunmak amacıyla, Vodafone Gönüllülerini ve acil durum teknolojisini hazır duruma getirerek, ücretsiz iletişim ve teknik destek sağlıyor.
     Bu kapsamda Vodafone, iş ortakları Telecoms Sans Frontieres ve Dünya Gıda Programı'na acil iletişim hizmeti sağlıyor.
    
    

Bu haberi 171 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir