"Mobil Dünya Kongresi 2013" -Vodafone Grubu Üst Yöneticisi Vittorio Colao: -"4G'de Türkiye'de…

  • Yazı boyutu
"Mobil Dünya Kongresi 2013"
  -Vodafone Grubu Üst Yöneticisi Vittorio Colao:
  -"4G'de Türkiye'de…

"Mobil Dünya Kongresi 2013" -Vodafone Grubu Üst Yöneticisi Vittorio Colao: -"4G'de Türkiye'de test yapmaya ihtiyacımız yok. Türkiye'deki altyapımız şu anda en son teknolojiye sahip" -"(Vodafone Çiftçi Kulübü) Türkiye'deki iş arkadaşlarımız basit bir fikrin üzerine çok başarılı bir iş modeli yarattılar. Tarım Gıda ve Hayvanlılık Bakanlığı'nın verdiği destek de gerçekten çok değerli"

Eda Topcu - Vodafone Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Vittorio Colao, Türkiye'nin 4G'ye hazır olduğuna işaret ederek, "4G'de Türkiye'de test yapmaya ihtiyacımız yok. Zaten hali hazırda Almanya dahil 6 pazarda 4G'yi sunuyoruz. Türkiye'de şu anda altyapımız en son teknolojiye sahip. Lisans verilmeye başlandığında biz 4G'ye geçmeye hazırız" dedi.
     Dünya GSM Birliği (GSMA) tarafından İspanya'nın Barcelona kentinde düzenlenen "Mobil Dünya Kongresi 2013" kapsamında, gazetecilerle bir araya gelen Colao, Türkiye'nin mevcut altyapısının 4G'ye hazır olduğunu söyledi.
     İspanya'nın 2014 yılında 4G'ye geçeceğini söyleyen Vodafone Grubu CEO'su Colao, halihazırda İtalya, Yunanistan, Portekiz, Romanya, Almanya ve Güney Afrika'da Long Term Evolution (LTE) hizmeti verdiklerini söyledi. Colao, Türkiye'nin şu an kullandığı 3G altyapısının çok iyi olduğunu, ancak yeni teknolojilere de açık olduğunu dile getirerek, "Türkiye bizim için çok önemli ve güzel bir pazar. Vodafone altyapısı olarak en iyi konumdaki ülkelerden biri" ifadelerini kullandı.
    
     -"Vodafone Çiftçi Kulübü'nü Türkiye'den Afrika'ya ihraç ediyoruz"
    
     Vodafone Çiftçi Kulübü hakkında da değerlendirmeler yapan Colao, projenin dünyada bir örnek olduğunu söyledi. Bu projeyi ve etkilerini her yerde konuştuklarına değinen Colao, "Gerçekten de Türkiye'deki ekibimiz basit bir fikrin üzerine çok başarılı bir iş modeli yarattılar. Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı'nın verdiği destek de gerçekten çok değerli. Projeyi şimdi Afrika-ya ihraç ediyoruz ve Afrika'daki birçok hükümete örnek gösteriyoruz, çok etkilendiler. Daha fazla 'm ticaret' hizmet ve içerikleri ekleyerek bu modeli geliştirmeyi ve en önemli segmentlerden bir tanesi haline getirmeyi hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.
    
    

Bu haberi 136 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir