MKK, Elektronik Genel Kurul Sistemi'yle FSTech Ödülleri'nde finale kaldı

  • Yazı boyutu
MKK, Elektronik Genel Kurul Sistemi'yle FSTech Ödülleri'nde finale kaldı

MKK, Elektronik Genel Kurul Sistemi'yle FSTech Ödülleri'nde finale kaldı

Merkezi Kayıt Kuruluşu'nun (MKK) geliştirdiği Elektronik Genel Kurul Sistemi (e-GKS), Finansal Sektör Teknoloji Ödülleri'nde finale kalmaya hak kazandı.
     Avrupa, Ortadoğu ve Afrika finans sektörü, bilişim ve teknoloji çalışanlarına yönelik yayın yapan dergilerden FSTech'in (Financial Sector Technologies), sektördeki yenilikleri ve gelişmeleri ödüllendirmek için her yıl düzenlediği "FSTech Ödülleri" yarışmasına bu yıl ilk kez katılan MKK, e-GKS ile "Çevrimiçi Hizmetlerin En İyi Kullanımı (Best Use Of Online Services)" kategorisinde ön elemeyi geçerek finale kaldı.
     Bu kategorideki diğer finalistler Bank of America Merrill Lynch, Barclaycard EPDQ with Powa, Deutsche Bank, Lloyds Banking Group, National Australia Group (Europe) ve RBS oldu. Yarışmanın sonuçları 17 Nisan'da Londra'daki gala gecesinde duyurulacak.
     MKK tarafından uluslararası standart ve düzenlemelere uyumlu, dünyadaki emsal örneklere göre kapsamlı bir sistem olarak geliştirilen e-GKS, İstanbul Finans Merkezi eylemleri kapsamında hayata geçirildi. Tüm bileşenleri ve yazılımı MKK tarafından yabancı kaynak kullanılmadan tamamlanan e-GKS, yerli ve yabancı tüm ortaklık haklarının elektronik ortamda kullanımını ve genel kurulların tek bir merkezden yapılabilmesini sağlayan bir platform, sadece borsaya kote şirketlerin değil, Türkiye'deki tüm anonim şirketlerin MKK üzerinden e-GKS'yi kullanması ve elektronik genel kurul yapabilmesine imkan tanıyor.
    
    
    

Bu haberi 169 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir