Mixx Awards Türkiye'den, TEB Junior'a iki ödül

  • Yazı boyutu
Mixx Awards Türkiye'den, TEB Junior'a iki ödül

Mixx Awards Türkiye'den, TEB Junior'a iki ödül

Türk Ekonomi Bankası'nın (TEB) 6-12 yaş arasındaki çocuklara tasarrufu ve ekonomiyi öğretmek amacıyla "www.tebjr.com" internet adresinde hayata geçirdiği TEB Junior, dijital pazarlama iletişiminde sektörün en iyilerinin belirlendiği "Mixx Awards Türkiye 2012"de iki ödüle layık görüldü.
     TEB'den yapılan açıklamaya göre, TEB Junior, "Mixx Awards Türkiye 2012" kapsamında, "Marka Destinasyon Siteleri" kategorisinde Altın Mixx, "Markalı İçerik" kategorisinde ise Bronz Mixx ödülü almaya layık görüldü. TEB Junior ayrıca, Altın Mixx kazandığı kategoride yarışmanın uluslararası ayağı olan Mixx Europe'a katılmaya da hak kazandı.
     Türkiye'deki finansal okuryazarlığın arttırılmasına katkı sağlamak adına hayata geçirdiği Aile Akademisi projesiyle şubelerini okula, çalışanlarını ise birer Aile Danışmanına çeviren TEB, bu hedef doğrultusunda işe çocuklardan başlamış ve TEB Junior adlı internet sitesini geliştirmişti.
     İnternet üzerinde "www.tebjr.com" internet adresinden ulaşılabilen TEB Junior, eğitim modülleri ve oyunlarla çocuklara ekonomi ile ilgili terimleri öğretirken, para tanıma uygulaması ile de kağıt paraları bilgisayarlarının kamerasına gösteren çocuklara o paranın değerini ve onunla neler alabileceğini anlatıyor. Böylece, eğlenceli anlatımı ve karakterleriyle çocuklara tasarrufun yollarını gösteriyor ve birikim bilinci aşılıyor.
     Limonata satışı temalı interaktif oyun ile tezgah açmayı, kar etmeyi ve böylece nasıl para kazanılabileceğini de gösteren TEB Junior, çocukların finansal anlamda daha sorumlu bireyler olarak yetişmelerine yardımcı oluyor. Harçlık Ajandası uygulaması ile para biriktirmeyi ve uygun fiyatlı alışverişin yollarını da öğreten TEB Junior'ın yakın bir zamanda iPad uygulaması da hayata geçirilecek.
     Uluslararası bir yarışma olan Mixx Awards, interaktif reklamcılığı geliştiren ekipleri ve markaları ödüllendiriyor. Dijital yaratıcılık ve sonuçları üzerine odaklanan Mixx Awards, interaktif pazarlama reklamlarını stratejiden yaratıcı çalışmaya ve uygulamaya, medya planlamasından entegrasyona, verimlilikten yatırımın geri dönüşüne (ROI) kadar tüm katmanlarıyla değerlendiren tek yarışma olma özelliğine sahip bulunuyor.
    
    
    

Bu haberi 121 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir