Mixx Awards'tan MLMM projesine ödül

  • Yazı boyutu
Mixx Awards'tan MLMM projesine ödül

Mixx Awards'tan MLMM projesine ödül

Dijital pazarlama iletişimi sektörünün en iyilerini belirleyen "Mixx Awards Türkiye 2012" yarışmasında "Sosyal Pazarlama" kategorisinde altın ödüle Meslek Lisesi Memleket Meselesi (MLMM) projesi kapsamında yürütülen "Liseler Mesleğiyle Yarışıyor" yarışması layık görüldü.
     Koç Holding'ten yapılan açıklamaya göre, dijital pazarlama iletişimi sektörünün en iyilerinin belirlendiği "Mixx Awards Türkiye 2012"de, sosyal pazarlama kategorisinde Koç Holding'in Milli Eğitim Bakanlığı ve Vehbi Koç Vakfı işbirliğinde 2006'dan bu yana yürüttüğü Meslek Lisesi Memleket Meselesi projesi kapsamında 2012 yılında düzenlenen "Liseler Mesleğiyle Yarışıyor" yarışması altın ödül aldı.
     Koç Holding adına ödülü, aynı zamanda "Liseler Mesleğiyle Yarışıyor" projesinin sosyal medya ayağını yürüten ajansı "V For Viral"i temsilen Burcu Sarar aldı. Bu kapsamda "Liseler Mesleğiyle Yarışıyor" yarışması Mixx Europe'a katılmaya hak kazandı.
    
     -Videolar 400 bin kez izlendi-
    
     Bu arada, Türkiye'nin dört bir yanından 7 bin 800'den fazla lise öğrencisinin katıldığı "Liseler Mesleğiyle Yarışıyor" yarışması kapsamında, yarışmacılara Koç Holding Yönetim Kurulu üyesi Ali Koç, Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, Gripin'in solisti Birol Namoğlu ve ünlü rockçı Aslı Gökyokuş tarafından görevler verilmişti. Görevler öğrencilerin mesleki eğitimin önemini ve işin uzmanı olmanın değerini eğlenceli bir şekilde yansıtmayı amaçlıyordu.
     "Liseler Mesleğiyle Yarışıyor" adı altında düzenlenen yarışmada, öğrencilere meslek sahibi olmanın öneminin heyecanlı bir maratonla anlatılması amaçlanmıştı. Yarışmacılar verilen görevleri ilginç video ve fotoğraflar ile yerine getirdi.
     Bu kapsamda meslek lisesi öğrencilerinin oluşturduğu viral videolar "www.liselermeslegiyleyarisiyor.com" adresinde paylaşılarak, 400 binden fazla kişi tarafından izlendi. Yarışma Facebook sayfası üzerinden de 120 binden fazla kişi tarafından takip edildi. Türkiye'nin dört bir yanındaki meslek lisesi öğrencilerini devam ettiği süre boyunca mesleklerini daha iyi anlatmaya yönelten "Liseler Mesleğiyle Yarışıyor" yarışması kapsamında hazırlanan viral videolara "http://www.dailymotion.com/MLMM" adresinden ulaşılabiliyor.
    
    
    

Bu haberi 162 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir