Mixx Awards'dan Aygaz'a altın ödül

  • Yazı boyutu
Mixx Awards'dan Aygaz'a altın ödül

Mixx Awards'dan Aygaz'a altın ödül

Dijital ve interaktif pazarlama alanında düzenlenen en önemli uluslararası iletişim yarışmalarından biri olan Mixx Awards'ın Türkiye ayağında Aygaz, otogaz dönüşüm ve bakım kampanyaları için yarattığı interaktif uygulamalarıyla, Türkiye'nin en prestijli dijital ve interaktif pazarlama ödülüne layık görüldü.
     Yapılan açıklamaya göre, merkezi Amerika'da bulunan ve 33 ülkede faaliyet gösteren Interactive Advertising Bureau (IAB) tarafından düzenlenen Mixx Awards, interaktif pazarlama reklamlarını stratejiden, çalışmaya ve uygulamaya, medya planlamasından entegrasyona, verimlilikten yatırımın geri dönüşüne (ROI) kadar tüm katmanlarıyla değerlendiriyor.
     IAB Türkiye tarafından düzenlenen Mixx Awards Türkiye Ödülleri yarışmasına, 70 ajanstan 27 kategoride, toplam 433 başvuru yapıldı. Aygaz'ın düzenlediği Dönüşüm ve Bakım kampanyası, Aygaz Otogaz'ın standart otogaza göre sağladığı fayda ve avantajları anlatmayı hedefleyen bir proje olarak başladı. Özellikle internet üzerinden interaktif uygulamalarla ve hedef kitleye uygun gösterim şekliyle dikkati çeken kampanya, iki ayda 600 binin üzerinde tıklanma oranına ulaştı. Kampanyanın etkisiyle, Facebook fan sayısı 40 bine yükselirken, 3 binin üzerinde kişinin bakım kampanyasından yararlanması, 600'ü aşkın kişinin de aracını otogaza dönüştürmesi sağlandı.
     Ulaşılan bu rakam, Mixx Awards'ın yarışma kriterleri kapsamında, yüksek düzeyde geri dönüş rakamları olarak değerlendirilerek, "Doğrudan Pazarlama" kategorisinde altın ödül Aygaz'a verildi.
     Yoğun istek üzerine devam eden Aygaz Dönüşüm ve Bakım Kampanyası ile ilgili ayrıntılı bilgi ve katılım için "www.aygaz.com.tr" internet adresi ziyaret edilebilir.
    
    
    

Bu haberi 132 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir