Mitsui ile Tempo Çağrı Merkezi ortak oldu

  • Yazı boyutu
Mitsui ile Tempo Çağrı Merkezi ortak oldu

Mitsui ile Tempo Çağrı Merkezi ortak oldu

Japon Mitsui& Co. Ltd. (Mitsui) Tempo Çağrı Merkezi'nin yeni ortağı oldu.
     Şirket açıklamasına göre, ortaklıkla birlikte Mitsui temsilcileriyle Globalturk Capital'in kurucu ortağı Barış Öney, Tempo Yönetim Kurulu'nda yeni üyeler olarak yer aldı. Söz konusu yatırımla ilgili anlaşmalar 18 Aralık 2012 tarihinde taraflar arasında imzalandı.
     18 Ocak'ta gerçekleştirilen sermaye artışı işlemini takiben 21 Ocak 2012 tarihinde nihai ortaklık tesis edildi. Mitsui'nin Tempo'daki ortaklığı azınlık hisse iştiraki olarak gerçekleşti. Söz konusu işlemden sağlanan yeni kaynak Tempo'nun büyümesini finanse etmek için kullanılacak.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Tempo Çağrı Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Cemal Akar, söz konusu güç birliği ile finansal ve kurumsal yapılarını daha fazla sağlamlaştırarak müşterilerine verdikleri hizmet kalitesini çok daha yükseklere taşıyacaklarını belirtti.
     Çağrı Merkezi sektörünün geçen yıl yüzde 25, istihdam edilen müşteri temsilcisi sayısı ile koltuk sayısının yüzde 20 büyüdüğü bilgisini veren Akar, "2012'de dış kaynak servis sağlayıcı şirket sayısı 58'e yükseldi. Pazar büyüklüğü 2012 sonunda 1 milyar dolar seviyelerine geldi. Sektör ekonomik istikrara paralel olarak büyüyor. Çünkü yeni ekonomide müşteriler diyalogdan yana. Müşteri ile kurulan iletişim aracı sadece telefon değil. Çağrı merkezleri bundan beş yıl önceki hizmet yapılanmasından çok farklı bir noktada. Bunu iyi okuyan şirketler sektörde hızla yükseldi" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 97 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir