"Misket ile Kısmet"e tepki -TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Büyükşehir Belediyesi'nin…

  • Yazı boyutu
"Misket ile Kısmet"e tepki
  -TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi, 
  Büyükşehir Belediyesi'nin…

"Misket ile Kısmet"e tepki -TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Büyükşehir Belediyesi'nin yaptırdığı "Misket ile Kısmet" adlı oyuna tepki gösterdi

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Büyükşehir Belediyesi'nin, Ankara'nın tanıtılması için çıkardığı, akıllı telefonlara da indirilebilen "Misket ile Kısmet" adlı mobil tabanlı oyuna tepki gösterdi.
     TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi'nde gerçekleşen basın toplantısında konuşan Şube Yönetim Kurulu Başkanı Ali Hakkan, söz konusu oyunun Ankara'yı gerektiği gibi tanıtamadığını ve bir çok eksikliklerle dolu olduğunu öne sürdü.
     Hakkan, oyunda metro istasyonunda bir güvenlik görevlisinin Misket karakterine cop attığını ifade ederek bunu Ankara'nın yanlış tanıtılmasına gerekçe olarak gösterdi.
     Toplantıda konuşan Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Tezcan Karakuş Candan da "Misket ile Kısmet" oyununda çocukların psikolojisini bozacak bazı unsurların bulunduğunu iddia ederek, "Bir oyun hazırlanıyorsa o yörenin değerlerinin iyi bilinmesi lazım" dedi.
     Şube Yönetim Kurulu Başkanı Hakkan ayrıca, Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) bölgesinin, 1. derece SİT alanı iken 3. derecede SİT alanı olarak yeniden düzenlenmesinin, bölge üzerinde yapı inşa edilebilmesi için yapıldığını iddia etti.
    
    
    

Bu haberi 165 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir