Mısır Seferberlik ve İstatistik Kurumu Başkanı Cüneydi: -"İki ülke arasında gelecek vadeden…

  • Yazı boyutu
Mısır Seferberlik ve İstatistik Kurumu Başkanı Cüneydi: 
  -"İki ülke arasında gelecek vadeden…

Mısır Seferberlik ve İstatistik Kurumu Başkanı Cüneydi: -"İki ülke arasında gelecek vadeden ticari yatırım fırsatları bulunuyor"

Mısır Seferberlik ve İstatistik Kurumu Başkanı Ebubekir el-Cüneydi, iki ülke arasında gelecek vadeden ticari yatırım fırsatları bulunduğunu bildirdi.
     Ebubekir el-Cüneydi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Mayıs ayında Mısır'ın Türkiye'den gerçekleştirdiği ithalat 365 milyon dolara ulaştı. Aynı dönemde Türkiye'nin Mısır'dan ithalatı ise 105 milyon dolar olarak kaydedildi" dedi.
     Mısır'ın gıda sanayisinde cazip bir pazar olduğunu, ülkenin gıda ihtiyacının yüzde 50'sini ithalatla karşıladıklarını belirten Cüneydi, şöyle konuştu:
     "Türkiye'nin gıda sanayi, tekstil ve giyim alanlarında kaydettiği ilerleme, gıda ve tekstil sektöründe imkansızlıklarla mücadele eden Mısır'da büyük bir ticari pazarın önünü açıyor. Mısır, yılda milyarlarca cüneyh zarar eden tekstil ve dokuma sektörlerindeki kayıpların önlenmesi ve bu sektörlerin yeniden yapılandırılması için Türkiye'nin tecrübelerinden istifade etmek istiyor. Türkiye ile yaklaşık 260 milyon dolarlık bir dış ticaret açığından muzdarip olsak da iki ülke arasında gelecek vadeden ticari yatırım fırsatları bulunuyor."
     Geçen yılki devrimden sonra ihracatı azalan ve döviz gelirlerinde büyük düşüş yaşayan Mısır'ın yıllık ithalatı 50 milyar doları buluyor.
    
    
    

Bu haberi 171 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir