Mısır İş Konseyi Başkanı Zuhal Mansfield: -"Yeni ekonominin arzu ettiği güçlü iletişim,…

  • Yazı boyutu
Mısır İş Konseyi Başkanı Zuhal Mansfield:
  -"Yeni ekonominin arzu ettiği güçlü iletişim,…

Mısır İş Konseyi Başkanı Zuhal Mansfield: -"Yeni ekonominin arzu ettiği güçlü iletişim, samimiyet ve detaycılık gibi etkenler tüm kadınlarda var"

Mısır İş Konseyi ve TOBB Bilecik Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Zuhal Mansfield, yeni dünya düzeninde ekonominin arzu ettiği güçlü iletişim, samimiyet ve detaycılık gibi etkenlerin tüm kadınlarda olduğunu belirtti.
     Mansfield, Mustafa Kemal Üniversitesi'nde (MKÜ) düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde, AA muhabirine yaptığı açıklamada, erkeklere hak ettikleri değerden fazlasının verilmesi durumunda kadının iş dünyasında değersizleştiğini savundu.
     Kadınların mutfaktan çıkarılıp iş dünyasına kazandırılması gerektiğini ifade eden Mansfield, bunun onlara gerçek değerlerinin verilerek özgüvenlerinin geliştirilmesiyle mümkün olabileceğini söyledi.
     Türkiye'nin 2023'te dünyanın 10'uncu ekonomisi arasında yer almak ve 500 milyar dolarlık ihracat hedefinin kadınlar olmadan başarılamayacağını savunan Mansfield, şöyle konuştu:
     "Elimizde okumuş veya girişimci potansiyeli olan milyonlarca kadın var. Hayal edin, 5 milyon kadın sorunları giderilerek iş dünyasına getirilsin. Bu potansiyelin ekonomiye yansıdığını düşünün. Bu kadınların enerjisini Türkiye ekonomisine katmalıyız. Çünkü dünya değişirken sadece teknolojiyi ya da iklimi değiştirmiyor. Yeni ekonomiler yaratıyor ve bu yeni dünyanın yeni düzeninde, ekonomide kadınlara birçok iş alanları doğuyor. Yeni ekonominin arzu ettiği güçlü iletişim, samimiyet ve detaycılık gibi etkenler tüm kadınlarda var."
     Erkeklere fazla değer verildiği için kadınların değersizmiş gibi göründüğünü ileri süren Mansfield, "Aynı okula gittiğimiz, birlikte mezun olduğumuz erkekler iş dünyasına giriyor, kadınlarsa evlerine dönüyor. Bunun haksızlık olduğunu düşünüyorum" dedi.
     Babaların kız çocuklarını iş yerlerine götürerek onların iş dünyasıyla tanışmasına yardımcı olması gerektiğini dile getiren Mansfield, bu konuda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın güzel bir örnek olduğunu kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 306 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir