Mısır Hava Yolları Genel Müdürü Asi: -"Boeing ve Airbus firmalarıyla görüşmelerimiz sürüyor.…

  • Yazı boyutu
Mısır Hava Yolları Genel Müdürü Asi:
  -"Boeing ve Airbus firmalarıyla görüşmelerimiz sürüyor.…

Mısır Hava Yolları Genel Müdürü Asi: -"Boeing ve Airbus firmalarıyla görüşmelerimiz sürüyor. Kiralanması planlanan yeni uçaklarla yakıt tüketiminde yüzde 15'in üzerinde bir tasarruf bekliyoruz"

Mısır Hava Yolları Genel Müdürü Tevfik Asi, filo genişletme faaliyetleri kapsamında THY'nin operasyonel kiralama yöntemini kullanabileceklerini, Boeing ve Airbus firmalarıyla görüşmelerimiz sürdüğünü belirtti.
     Tevfik Asi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Şirket, hava yolu ağının genişletilmesi ve harcamaların rasyonelleştirilmesi için yenileme faaliyetlerine devam ediyor. Boeing ve Airbus firmalarıyla görüşmelerimiz sürüyor. Kiralanması planlanan yeni uçaklarla yakıt tüketiminde yüzde 15'in üzerinde bir tasarruf bekliyoruz" dedi.
     Türk Hava Yolları'ndan da övgüyle söz eden Asi, operasyonel kiralama yöntemiyle filosunu zenginleştiren THY'nin filosundaki 200'den fazla uçakla dünyanın en büyük hava yolu şirketleri arasında yer aldığını kaydetti. Asi, yenileme ve değişim faaliyetleri kapsamında kendilerinin de operasyonel kiralama yöntemi üzerinde çalışmalar yürüttüklerini, Boeing 373/800 ya da Airbus 320 tipi uçakların Mısır Hava Yollarının ihtiyaç duyduğu muhtemel orta menzilli uçaklar olduğunu söyledi.
    
    
    

Bu haberi 171 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir