Mısır'daki İnşa ve Kalkınma Partisi'nden "Halk komiteleri" atağı -Parti, sokakların güvenliğini…

  • Yazı boyutu
Mısır'daki İnşa ve Kalkınma Partisi'nden "Halk komiteleri" atağı
  -Parti, sokakların güvenliğini…

Mısır'daki İnşa ve Kalkınma Partisi'nden "Halk komiteleri" atağı -Parti, sokakların güvenliğini sağlamak amacıyla halk komiteleri oluşturulması için hazırladıkları kanun taslağını parlamentoya sundu

Mısır'daki Cemaat-i İslami Grubu'nun siyasi kanadı İnşa ve Kalkınma Partisi, sokaklardaki güvenliği sağlamak ve güvenlik güçlerine destek olmak amacıyla "Halk komitelerinin" kurulması için hazırladıkları kanun taslağını parlamentoya sunduklarını açıkladı.
     Parti'nin Basın Danışmanı Halid eş-Şerif düzenlediği basın toplantısında, Mısır sokaklarında yaşananlar karşısında iki seçenek olduğunu kaydederek, "Ya Mısır sokaklarındaki kaos devam edecek ya da ordu müdahalede bulunup göstericileri sokaklardan uzaklaştıracak" dedi.
     Şerif, Mısır güvenliğini ve istikrarını sarsmak isteyenler ve komplocu gruplar olduğunu öne sürerek, "Ordunun görevi, sınır güvenliğini sağlamak olduğu için üçüncü bir alternatifte karar kıldık. O da polise destek amacıyla oluşturulacak halk komiteleri" diye konuştu.
     Şerif, halk komitelerinin 90'larda kurulan ve cumhurbaşkanlığına bağlı sivil savunma kurumları gibi yardımcı birimlerle benzerlik taşıyacağını kaydetti.
     Cemaat-i İslami, birkaç gün önce de Mısır'ın güneyinde yer alan Asyut kentinde, trafiğin seyrini kontrol etmek ve trafik polislerine destek olmak amacıyla yeşil kıyafetli mensuplarını ana caddelerde görevlendirmişti.
    
    
    
    

Bu haberi 151 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir