Mısır'da yabancı yatırımcıya teşvik -Yatırım Bakanı Salih: "Cumhurbaşkanı Mursi, yabancı…

  • Yazı boyutu
Mısır'da yabancı yatırımcıya teşvik
  -Yatırım Bakanı Salih: 
  "Cumhurbaşkanı Mursi, yabancı…

Mısır'da yabancı yatırımcıya teşvik -Yatırım Bakanı Salih: "Cumhurbaşkanı Mursi, yabancı yatırımı kolaylaştıracak kanun paketi hazırladı"

Mısır Yatırım Bakanı Usame Salih, Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin yabancı yatırımı kolaylaştıracak bir kanun paketi hazırladığını belirtti.
     AA muhabirine açıklamalarda bulunan Salih, yeni kanun paketinde yabancı iş adamlarının Mısır'da yatırım yapmalarını kolaylaştıracak bazı tekliflerin yer aldığını söyledi.
     Yürürlükteki yatırımı düzenleyen kanunda yabancı yatırımı zorlaştıran bazı maddelerin bulunduğuna işaret eden Salih, yeni yasayla bu durumun değiştirilmesini hedeflediklerini vurguladı.
     Salih, yeni kanun paketiyle, yatırımın yapılması için kullanılacak arazinin tahsisi ve projelere ruhsat verilmesinin kolaylaştırılacağını da ekledi.
     Çin ziyaretinin başarılı olduğunu vurgulayan Salih, kısa süre içerisinde oluşturulacak bir çalışma grubuyla bu ziyaretin taçlandırılacağını kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 126 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir