Mısır'da Türk ekonomisinin başarı hikayesi paneli -Türk Ekonomisinin Başarısı ve Türkiye-Mısır…

  • Yazı boyutu
Mısır'da Türk ekonomisinin başarı hikayesi paneli
  -Türk Ekonomisinin Başarısı ve Türkiye-Mısır…

Mısır'da Türk ekonomisinin başarı hikayesi paneli -Türk Ekonomisinin Başarısı ve Türkiye-Mısır Arasında Deneyim Paylaşımı Konferansı, Kahire'de başladı

"Türk Ekonomisinin Başarısı ve Türkiye-Mısır Arasında Deneyim Paylaşımı" adlı konferans, Kahire'de çalışmalarına başladı.
     Mısır'ın başkenti Kahire'de Türk-Mısır İş Adamları Derneği (TÜMİAD) ve Mısır İş Geliştirme (EBDA) derneklerince Türkiye'nin ekonomik alandaki başarısını konu alan konferans düzenlendi.
     Türkiye ve Mısır'dan çok sayıda akademisyenin konuşmacı olarak katıldığı konferansta "Türk Ekonomisinin Yükselişi: İyi yönetim mi yoksa mucize mi-", "Ekonomik Krizden Makro Ekonomik İstikrara Para ve Finans Politikaları", "Ticaret Politikası ve Küçük-Orta Büyüklükteki İşletmeler", "Türkiye'de ekonomik yapı ve Yabancı için imkanlar" başlıkları altında konular üç ayrı oturumda yapılacak.
     Türkiye'nin Kahire Büyükelçisi Hüseyin Avni Botsalı, Mısır Enformasyon Bakanı Salah Abdulmaksud ile çok sayıda ekonomist ve sanayicinin yanı sıra Mısır iş dünyasının ileri gelenlerinin katıldığı konferansta, Türkiye'nin ekonomik alandaki başarıları ve bu alanda Türkiye'nin deneyimleri üzerinde durulacak.
     Mısır'da 25 Ocak Devrimi sonrasında Türkiye-Mısır yakınlaşmasına paralel olarak Kahire, Türkiye deneyiminin aktarılması hedefiyle çok sayıda panel ve toplantılara tanık oluyor.
    
    
    

Bu haberi 116 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir