Mısır'da standardizasyon çalışmaları -Mısır Sanayi ve Dış Ticaret Bakanı Salih: -"Türkiye…

  • Yazı boyutu
Mısır'da standardizasyon çalışmaları  
  -Mısır Sanayi ve Dış Ticaret Bakanı Salih:
  -"Türkiye…

Mısır'da standardizasyon çalışmaları -Mısır Sanayi ve Dış Ticaret Bakanı Salih: -"Türkiye tecrübesi, standartların ekonominin gelişmesine katkı sağlayan önemli faktörlerden biri olduğunu gösterdi"

Mısır Sanayi ve Dış Ticaret Bakanı Hatem Salih, Türkiye tecrübesinin, standartların, ekonominin gelişmesine katkı sağlayan önemli faktörlerden biri olduğunu kanıtladığını söyledi.
     Mısır'da Dünya Standartlar Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte konuşan Salih, standartlar sayesinde Türkiye'nin bölgesel ve uluslararası düzeyde kalkındığını belirterek, Türkiye tecrübesinin, standartların, ekonominin gelişmesine katkı sağlayan önemli faktörlerden biri olduğunu gösterdiğini ifade etti.
     Salih, standartların, herkesin anladığı bir dilde sağlık, çevre, kalite sistemlerini pekiştirmede ve üretim sorunlarının çözümünde hayati rol oynadığını kaydetti.
     Mısır Sanayi ve Dış Ticaret Bakanlığı'nın, Mısır ürünlerinin kalitesini ve diğer ülkelerdeki sanayi şirketleriyle rekabeti arttırmak için düzenlemeler yaptığını belirten Salih, Bakanlığın uluslararası kalite belgeleri almaları amacıyla Mısır sanayi şirketlerini teşvik etmek için paket düzenlemeler hazırlamaya çalıştığını dile getirdi.
     Salih, "Düzenlemeler sanayide kalkınmaya götüren uluslararası standartları artırma, yeni ihracat pazarları açma, kalitesiz ithal mallarla haksız rekabeti önleme ve denetim mekanizması kurma hedeflerini kapsıyor. Bunun yanında kalite kontrol kriterleri soruşturmak için test laboratuvarları ve uygunluk değerlendirme işlemlerini de içine alıyor" dedi.
    
    
    

Bu haberi 243 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir