"Minnoş" 8 bin 500 liradan alıcısını bekliyor -Erzurum'da kurulan canlı hayvan pazarında 815…

  • Yazı boyutu
"Minnoş" 8 bin 500 liradan alıcısını bekliyor
  -Erzurum'da kurulan canlı hayvan pazarında 815…

"Minnoş" 8 bin 500 liradan alıcısını bekliyor -Erzurum'da kurulan canlı hayvan pazarında 815 kiloluk Minnoş adlı boğa için 8 bin 500 lira fiyat biçildi

Erzurum'da kurulan canlı hayvan pazarında satışa sunulan 815 kilo ağırlığındaki "Minnoş" adlı boğa için 8 bin 500 bin lira fiyat biçildi.
     Kombine semtinde kurulan canlı hayvan pazarında Kurban Bayramı'na sayılı günler kala hareketlilik yaşanıyor. Erzurum ve çevre illerden çok sayıda kurbanlığın getirildiği hayvan pazarında, dev boğalar dikkati çekiyor. 815 kilo ağırlığındaki "Minnoş" adlı boğada pazarın gözde kurbanlıkları arasında yer alıyor.
     Karayazı ilçesinden getirilen Minnoş'un sahibi Feyzullah Gelmez, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 815 kilo ağırlığındaki boğasını pazarda satışa çıkardığını söyledi. Alıcıların fiyatı fazla bulduğunu anlatan Gelmez, "Minnoş için 8 bin 500 lira istiyoruz. 8 bin liraya da satabiliriz. Bu yıl satışlardan pek memnun değiliz. Şimdiye kadar 4-5 tane kurbanlık tosun sattık. Ama bunlar bize pek bir şey kazandırmadı" dedi.
     Gelmez, hayvan pazarında kaldığı her gece için kurbanlık başına 20 lira zincir parası ödediğini belirterek, "Otel parası da 25 lira veriyoruz. Bir torba yem 50 lira. Bu yıl satışlar geçen yıla oranla biraz daha düşük" diye konuştu.
     Kurbanlık satmak için Aşkale ilçesinden gelen Ahmet Korkmaz da boğasını 8 bin liradan satışa çıkardığını söyledi. Kurbanlığın fiyatını soranların sayısının çok olduğunu belirten Korkmaz, "Bizim kurbanlık 800 kilo gelir. Diğer hayvanlarım ufak. Onların fiyatları da 4 bin-4 bin 500 lira arasında değişiyor. Geçen yıla göre fiyatlar bu yıl düşük. Geçen yıl bundan çok sattık. Bizim tosun 3 yaşında. Kurbanlıklarımızı satana kadar buradayız" dedi.
     Bu arada pazarda besicilerle vatandaşlar arasında kurbanlıklar için sıkı pazarlıklar yaşandığı görüldü.
     Pazar çevresinde tezgah açan bıçakçılarda bıçak satışı yaptı.
    
    
    

Bu haberi 321 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir