Milli Piyango İdaresi: -"İdaremiz, kurulduğu yıl olan 1939'dan bu güne kadar kesintisiz olarak…

  • Yazı boyutu
Milli Piyango İdaresi:
  -"İdaremiz, kurulduğu yıl olan 1939'dan bu güne 
  kadar kesintisiz olarak…

Milli Piyango İdaresi: -"İdaremiz, kurulduğu yıl olan 1939'dan bu güne kadar kesintisiz olarak talih oyunları çekilişi yapmakta olup, bu süre içinde yapılmış olan binlerce çekilişin bir tekin de bile hile ya da usulsüzlük saptanmamıştır"

Milli Piyango İdaresi(MPİ), sayısal oyunlarda şaibe iddialarına ilişkin, idarenin, kurulduğu yıl olan 1939'dan bu güne kadar yapılan binlerce çekilişin hiç birinde hile ya da usulsüzlük saptanmadığını bildirdi.
     MPİ'den yapılan yazılı açıklamada, idare tarafından oynatılan sayısal oyunlarda son 42 haftada 29 büyük ikramiyenin 3 ilçeye çıktığı (Çankaya, Pendik, Muratpaşa) ve bu durumun şaibeli olduğuna ilişkin yayınların yapıldığı hatırlatıldı.
     Açıklamada, İdare tarafından 1996 yılından bu yana sayısal oyunların oynatıldığı belirtilerek halen haftada 4 sayısal oyunun çekilişinin (Sayısal Loto, Süper Loto, Şans Topu ve On Numara) yapıldığı kaydedildi. Çekilişlerin halka açık olarak, çekiliş heyeti ve noter huzurunda yapıldığı ve görüntülerin kayıt altına alındığı ifade edilen açıklamada, "İdaremiz, kurulduğu yıl olan 1939'dan bu güne kadar kesintisiz olarak talih oyunları çekilişi yapmakta olup, bu süre içinde yapılmış olan binlerce çekilişin bir tekin de bile hile ya da usulsüzlük saptanmamıştır" denildi.
     İdarenin son 42 haftada 168 adet sayısal oyun çekilişi yaptığı ve 221 adet büyük ikramiyenin sahiplerini bulduğu belirtilen açıklamada, söz konusu ikramiyelerin 13'ünün Ankara/Çankaya, 9'unun Antalya Muratpaşa, 6'sının ise İstanbul/Pendik ilçesine isabet ettiği anımsatıldı. İstatistiksel olarak, son 42 haftada Türkiye çapında oynanan kolon sayısının yüzde 7,85'inin bu ilçelerde oynandığı ve büyük ikramiyelerin yüzde 12,66'sının bu ilçelere çıktığına yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "Şanslı ilçeler bazında gayet olağan olan bu durumun 'Normal şartlarda imkansız olduğu, bu kadar yüksek tesadüf olamayacağı' gibi ifadelerle çarpıtılarak sunulmasının önyargılı olduğu değerlendirilmektedir. Söz konusu üç ilçe, anılan illerin tek şanslı ilçeleri de değildir. 221 büyük ikramiyenin 8'i İstanbul Kadıköy'e, 7'si Avcılar'a, 6'sı Fatih'e, 8'i ise Ankara Yenimahalle'ye isabet etmiştir. Türkiye çapında toplam 5 bin sayısal oyun bayisinin 2 bin 77 adedinin İstanbul, Ankara ve Antalya'da olduğu, aynı zamanda bu illerin en yüksek oyun hasılatına sahip iller içinde yer aldığı göz önüne alındığında söz konusu durumun gayet olağan olduğu aşikardır."
     Açıklamada, hangi amaca hizmet ettiği anlaşılamayan bu asılsız iddialara en iyi cevabın, her yıl artan tutarda oynayan milyonlarca iştirakçinin verdiği belirtilerek, söz konusu asılsız iddialara ilişkin hukuki yollara başvurulacağı ifade edildi.
    
    
    

Bu haberi 164 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir