Milli Piyango'dan "yılbaşı" teşekkürü

  • Yazı boyutu
Milli Piyango'dan "yılbaşı" teşekkürü

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü: "Yılbaşı Özel Çekilişimize gösterilen yoğun ilgi ve teveccüh, son zamanlarda kamuoyuna yansıyan asılsız iddiaları da boşa çıkarmıştır"

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü, 2013 Yılbaşı Özel Çekilişi'ne gösterilen ilgiye teşekkür etti.
     Genel Müdürlükten yapılan açıklamada, kurum personeli ile bayilerin özverili çalışmaları ve halkın yoğun ilgisi sayesinde biletlerin tamamının satılarak 400 milyon lira hasılat elde edildiği belirtildi.
     Açıklamada, geçici sonuçlara göre, talihlilere ikramiye olarak 242 milyon, hazineye kamu payı ve vergi olarak 102 milyon, bayilere satış komisyonu ve diğer giderler için 56 milyon lira ödeneceği ifade edildi.
     Yılbaşı Özel Çekilişi'nin büyük ikramiyesi olan 45 milyon liranın İstanbul, İzmir, Adana ve Muğla'da satılan "6718374" numaralı çeyrek bilete isabet ettiği anımsatılan açıklamada, biletlerin İstanbul'da 3430-0829 ruhsat numaralı Azim Horozoğlu, İzmir'de 0900-0142 ruhsat numaralı Muhammet Soymaç, Adana'da 0100-0193 ruhsat numaralı Yusuf Ertürk, Muğla'da 3300-0512 ruhsat numaralı Mustafa Atmaca tarafından satıldığı bildirildi.
     Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü, açıklamasında şu ifadelere yer verildi:
     "Yılbaşı Özel Çekilişimize gösterilen yoğun ilgi ve teveccüh, son zamanlarda kamuoyuna yansıyan asılsız iddiaları da boşa çıkarmış, halkımızın İdaremize olan güçlü güvenini göstermiştir. İdaremiz şeffaf, ilkeli ve paylaşımcı çalışmalarına bundan sonra da taviz vermeden devam edecektir.
     Yılbaşı Özel Çekilişi'ne gösterilen yoğun ilgi ve katılımdan dolayı değerli vatandaşlarımıza ve basın mensuplarımıza, gayretli çalışmalarından dolayı bayilerimize ve personelimize teşekkür eder, mutlu yıllar dileriz."
    
    
    


Bu haberi 274 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir