Milletlerarası anlaşmalar

  • Yazı boyutu
Milletlerarası anlaşmalar

Türkiye ile Kırgızistan arasında imzalanan 100 milyon dolarlık kredi ile 6 milyon dolarlık hibe anlaşmasının imza tarihinden itibaren yürürlüğe girmesine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı

Türkiye ile Kırgızistan arasında imzalanan 100 milyon dolarlık kredi ile 6 milyon dolarlık hibe anlaşmasının imza tarihinden itibaren yürürlüğe girmesine ilişkin karar, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve Kırgızistan Cumhuriyeti Hükümeti Arasındaki Kredi Anlaşması" ve "Başbakanlık Hazine Müsteşarlığınca Temsil Edilen Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve Maliye Bakanlığınca Temsil Edilen Kırgızistan Cumhuriyeti Hükümeti Arasındaki Hibe Anlaşması"nın, imza tarihi olan 28 Haziran 2012'den geçerli olmak üzere yürürlüğe girmesi Bakanlar Kurulu'nca kararlaştırıldı.
     Anlaşmaya göre, Kırgızistan'a verilen 100 milyon dolarlık kredi, bu ülkedeki kamu kurumları tarafından yürütülen sulama, eğitim, sağlık ve ulaştırma sektörlerindeki projelerin yanı sıra bu projelerle sınırlı olmayan kamu sektörü projelerinin finansmanında kullanılacak.
     Anlaşma tarihinden itibaren 7 yılı geri ödemesiz 20 yıl süreli kredi, 6 ayda bir 26 eşit taksitte ödenecek. Anlaşma ile iki ülke arasında imzalanan 6 milyon dolarlık hibe anlaşmasının da yürürlük tarihi kesinleşmiş oldu.
     Öte yandan, 1 Aralık 2011'de Kırgızistan'da imzalanan "Hazine Müsteşarlığı Tarafından Temsil Edilen Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Maliye Bakanlığı Tarafından Temsil Edilen Kırgız Cumhuriyeti Hükümeti Arasındaki Borç Silme Anlaşması"nın onaylanmasına ilişkin Milletlerarası Anlaşma da Resmi Gazete'de yayımlandı.
    
     -Diğer anlaşmalar-
    
     Bakanlar Kurulu tarafından onaylanan ve Resmi Gazete'de yayımlanan diğer anlaşmalar şöyle:
     "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Arasında-UNDP-İstanbul Uluslararası Kalkınmada Özel Sektör Merkezinin (IICPSD) Kuruluşu ile İlgili Anlaşma.
     Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) Ticaret ve Kalkınma Bankası Arasında Merkez Anlaşmasını Tadil Eden Anlaşma ile Ekonomik İşbirliği Örgütü Ticaret ve Kalkınma Bankası Kuruluş Anlaşmasının 21 inci maddesinin tadil edilmesine ilişkin karar.
     Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti (Donör) ile Birleşmiş Milletler-Kalkınma Programı (UNDP) Arasında UNDP Kalkınmada Özel Sektör Kurum Fonuna Katkı ile İlgili Anlaşma.
     Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası Kuruluş Anlaşmasında değişiklik yapılmasına ilişkin Guvernörler Kurulu Kararı.
     Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Avustralya Hükümeti Arasında Hava Ulaştırma Anlaşması. "


Bu haberi 458 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir