Migros mağazalarında "Taze Kredi" -ING Bank ve Migros iş ortaklığı kapsamında, müşteriler…

  • Yazı boyutu
Migros mağazalarında "Taze Kredi"
     -ING Bank ve Migros iş ortaklığı kapsamında, müşteriler…

Migros mağazalarında "Taze Kredi" -ING Bank ve Migros iş ortaklığı kapsamında, müşteriler 9 bin liraya kadar olan ihtiyaç kredisine mesai saatleri dışında, hafta sonları, resmi tatil ve bayramlarda, dosya masrafsız, hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilecekler

ING Bank ve Migros Grubu'nun imza attığı iş ortaklığı kapsamında, müşteriler 9 bin liraya kadar olan ihtiyaç kredisine mesai saatleri dışında, hafta sonları, resmi tatil ve bayramlarda, tüm süreçlerini Migros Grubu mağazalarından tamamlayarak, dosya masrafsız, hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilecekler.
     Koç Üniversitesi İstinye Kampüsü'nde yapılan basın toplantısında "ING Taze Kredi" hakkında bilgi veren ING Bank Tasarruf Ürünleri, Ödeme Sistemleri İş Ortaklıkları ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Cenk Tabakoğlu, bankacılık işlemlerini zamana ve şubelere bağlı olmaktan çıkararak sektöre yön veren çalışmalara imza attıklarını söyledi.
     Tabakoğlu, "Yeni dönem bankacılığında müşteriye yakın ve ulaşılabilir olmak temel hedefimiz. Bunu da şube dışına hizmetlerimizi taşıyarak, müşterilerimize pratik, kolay bankacılık ürün ve hizmetleri sunarak gerçekleştiriyoruz. Migros ile yapılan işbirliğinde müşterinin ayağına gidiyoruz. Müşteri şubeye gitmeden, Migros mağazasından çıkmadan, kredi başvurusunu yaparak parasını 5 dakika içinde alabilecek" dedi.
     Alışveriş listelerinde artık ihtiyaç kredisinin de olacağını ifade eden Tabakoğlu, bin 500 ile 9 bin liraya kadar sunulan kredi miktarlarından birini seçen müşterinin başvuru, onay ve kullanım olmak üzere tüm süreçleri Migros mağazalarında gerçekleştirdiğini, resmi tatiller ve bayram günleri ile akşam saatleri olmak üzere mağazaların açık olduğu her gün ve her saatte kredi talep edilebileceğini anlattı.
     Tabakoğlu, Mayıs ayı sonunda Türkiye genelinde 846 Migros mağazasında "Taze Kredi" vereceklerini, ilk yıl 100 bin adet kredi ve 500 milyon liralık kredi kullandırmayı hedeflediklerini belirterek, bin 500, 3 bin, 6 bin ve 9 bin olmak üzere farklı paketlerden oluşan kredi seçeneklerinin 24, 36 ve 48 aya varan vade imkanıyla sunulduğunu kaydetti.
     Özellikle geçen yıl, alternatif dağıtım kanalları üzerinden yapılan kredi başvurularının sayısının çok arttığını belirten Tabakoğlu, başvuru yapanların yüzde 31'inin sabah 08.00 ile 12.00, yüzde 57'sinin 12.00 ile 17.00, yüzde 12'sinin ise 17.00 ile 21.00 saatleri arasında kredi talebinde bulunduklarını söyledi.
     Tabakoğlu, izledikleri sıra dışı stratejilerle ihtiyaç kredilerinde sektörün üzerinde bir büyüme kaydettiklerini belirterek, 2012 yılındaki sektör büyümesi yüzde 16 olurken ING Bank olarak yüzde 43 oranında büyüdüklerini de vurguladı.
    
     -Süt şişesinde kredi-
    
     Migros Grubu Bilgi Teknolojileri ve İş Geliştirme Direktörü Mustafa Bartın da, hayatı kolaylaştıran bir uygulama ile müşterilerin karşısına çıktıklarını belirterek, "Türkiye geneline yaygın 68 ildeki 866 mağazamız ile yılda 250 milyon müşteriye ulaşıyoruz. 59 yıllık tecrübemiz ile dinamik, sektörde öncü, yenilikçi, farklılık yaratan uygulamalarımızla mode perakendeye her zaman değer katmaya odaklanmış bir kurum olduk. Alışveriş deneyimini daha da keyifli bir hale getirerek, müşterilerimizin yaşamlarındaki farklı konuları perakende ile birleştirecek uygulamaları hayata geçiriyor, bu çerçevede ING Bank ile Türkiye'de bir ilk niteliği taşıyan yepyeni bir iş ortaklığına imza atıyoruz" dedi.
     "Taze Kredi"nin tıpkı taze süt, taze meyve sebze gibi Migros Grubu mağaza raflarından kolaylıkla seçilip alınabilen ayrıcalıklı bir ürün olduğunu ifade eden Bartın, ürün mesajının müşterilere kolayca ulaşabilmesi için de krediyi süt şişesi formunda şekillendirdiklerini söyledi.
     Bartın, şu anda, İstinye Migros, 5M Ankara, 5M Beylikdüzü, Balgat Ankara, Bostanlı İzmir, Capitol ve Süreyyapaşa mağazalarında başlayan uygulamanın hızla yayılacağın anlattı.
     Verilen bilgilere göre, Migros mağazalarında müşteriye sunulan kredi başvurusu için sadece nüfus cüzdanı yeterli olurken, başvuru yapmak isteyen ihtiyaç sahibi, raflarda yer alan süt şişeleri paketlerindeki kodlar aracılığıyla SMS göndererek kredi talep ediyor.
     Merkezi değerlendirmenin ardından ING Bank Çağrı Merkezi ihtiyaç sahibine ulaşıyor ve Migros mağazalarında yer alan ING Bank stantlarına yönlendiriyor. Stanttaki görevli yardımıyla belgeler tamamlanırken, müşteri süt şişesi paketindeki banka kartı ile ATM'den kredisini çekebiliyor ya da kartı harcamaları sırasında kullanabiliyor.
    
    
    

Bu haberi 229 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir