Migros, "Benim Ofisim" uygulamasıyla uluslararası ödüle layık görüldü

  • Yazı boyutu
Migros, "Benim Ofisim" uygulamasıyla uluslararası ödüle layık görüldü

Migros, "Benim Ofisim" uygulamasıyla uluslararası ödüle layık görüldü

Migros, "Benim Ofisim" uygulamasıyla Avrupa Perakende Teknolojileri Ödülleri töreninde "En İyi Mağaza İçi Çözümleri" kategorisinde ödül aldı.
     Migros'tan yapılan açıklamaya göre, Migros Grubu'nun dünya gıda perakendesinde de bir ilk olan "Benim Ofisim" uygulaması, 19-21 Şubat tarihleri arasında Almanya'da EuroCIS Perakende Teknolojileri Fuarı kapsamında düzenlenen Avrupa Perakende Teknolojileri Ödülleri töreninde "En İyi Mağaza İçi Çözümleri" kategorisinde ödül kazandı.
     Anında bilgi paylaşımına imkan veren "Benim Ofisim" uygulaması, mağaza yöneticisinin tüm mağaza fonksiyonlarına tek dokunuşla ulaşmasını, elindeki tablet bilgisayarla tüm bilgileri karşılaştırmalı olarak anında görüp aksiyon almasını sağlıyor.
     Migros Grubu Genel Müdürü Özgür Tort, aldıkları ödülün dünyada bir ilk olan bu uygulamanın kabulü ve takdiri açısından büyük anlam taşıdığını ifade etti.
     Projenin her sektör için çok önemli olan inovasyon ve operasyonel mükemmeliyete yanıt verdiğini belirten Tort, "Sürekli geliştirdiğimiz güçlü bilgi sistemi altyapımız ve yenilikçilik vizyonumuz sayesinde projemizi çok kısa sürede tamamlayarak, uygulamaya geçtik. Mağaza yöneticilerimiz, genel müdürlük çalışanlarımız ve üst yönetim olarak, aynı anda aynı datayı güncel olarak konuşabilir duruma geldik. Dünyada eşi olmayan bu projeye imza atan Migros Grubu olarak perakende sektörüne cesaret veren, ilham veren yenilikleri hayata geçirmeye devam edeceğiz" dedi.
    
     -"Benim Ofisim"-
    
     "Benim Ofisim" projesinin hayata geçmesiyle mağazalar ofisten değil, tamamen mağaza içerisinden yönetilebilir hale gelirken, hem mobilite hem hız hem de verimlilikte artış sağlandı. Bu proje mağaza müdürlerine, mağaza personeli ve müşteri ile doğrudan iletişim için zaman kazandırdı. Uygulamanın da desteği ile Migros Grubu, son bir yıl içinde rafta mal bulunurluğunu yüzde 3 artırdı.
     Ayrıca bu projeyle operasyonel verimlik artarken, mağazalarda basılan raporlar yüzde 40 azaldı. Raf planlamasından müşteri CRM bilgilerine, çalışan verimliliğine kadar mağaza yönetim fonksiyonlarını doğrudan tek tuşla tablet bilgisayar ekranına taşıyabilen mağaza yöneticisi, Benim Ofisim uygulaması ile tüm bilgileri karşılaştırmalı olarak görsel grafikler ve rakamsal analizlerle görüntüleyebilme imkanına sahip oldu.
     Migros, Tansaş, MacroCenter ve M-jet olmak üzere tüm Migros formatlarında görevli mağaza müdürleri tarafından kullanılan "Benim Ofisim" uygulamasının ilerleyen aşamalarda tablet çözümünün yeni uygulamalarıyla reyon şefleri ve denetim ekipleri tarafından da etkin bir şekilde kullanılması hedefleniyor.
    
    
    

Bu haberi 187 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir