Microsoft Türkiye'ye bir kez daha "Yılın Ülkesi" ödülü

  • Yazı boyutu
Microsoft Türkiye'ye bir kez daha "Yılın Ülkesi" ödülü

Microsoft Türkiye'ye bir kez daha "Yılın Ülkesi" ödülü

Microsoft'un, ABD dahil 112 ülke şirketi arasında her yıl düzenlediği "Yılın Ülkesi" yarışmasını bir kez daha Microsoft Türkiye kazandı.
     Microsoft Türkiye açıklamasına göre, hızlı büyüme oranları, kurumsal ve KOBİ müşteri memnuniyet endekslerinin yükselmesi, geliştirilen etkin stratejiler, çalışan memnuniyeti ve ülkenin bilişim sektörünün ve ekonomisinin gelişimine yaptığı katkılar gibi kriterler baz alınarak düzenlenen yarışmada, Microsoft Türkiye, Türkiye'de kurulduğu 20 yıldan bu yana son üç yıl içerisinde 2'inci kez "Yılın Ülkesi" kupasını kazandı.
     Çin, Hindistan, Brezilya gibi yüksek ekonomik büyüme oranlarına sahip ülkelerdeki Microsoft şirketlerini geride bırakan Microsoft Türkiye'nin Genel Müdürü Tamer Özmen, "Yılın Ülkesi" ödülünü temsil eden "Şampiyonluk Kupası"nı ABD'nin Atlanta kentinde düzenlenen törende Microsoft CEO'su Steve Ballmer'ın elinden aldı.
     Açıklamada yer alan bilgiye göre, 'Microsoft Global Exchange Summit'de düzenlenen ve 40 bin çalışanın katıldığı ödül töreninde konuşan Ballmer, Microsoft Türkiye'nin göstermiş olduğu üstün performans ile her geçen yıl daha da öne çıktığına dikkati çekti. Ballmer, şunları kaydetti:
     "Microsoft Türkiye şampiyonluğa alıştı. Microsoft Türkiye 350 çalışanı ve 11 bini aşkın iş ortağı ile gerçek bir başarı öyküsü. Küresel ekonomik büyüme hızı liginde Çin ile yarışan, dinamik ve yüksek girişimcilik ruhu ile her ülkenin gıpta ile baktığı ünlü Türk ekonomisinin artan bilişim teknolojilerine, Microsoft Türkiye başarı ile cevap veriyor. Yüksek müşteri ve çalışan memnuniyeti, özellikle Türk ekonomisinin lokomotif gücü olan KOBİ'lere erişim, gerek kamuda gerekse özel sektörde yüksek nitelikli danışmanlık servisleri Microsoft Türkiye-nin bu ödülü bir kez daha almasının başlıca nedenleri."
     Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen ise "Çalışanlarımız ve binlerce iş ortağımızdan oluşan Microsoft Türkiye ailesi adına, büyük bir mutluluk duyuyorum. Bu başarı hepimizin. Ama bu kupanın bizim dışımızda bir hak sahibi daha var, her geçen gün teknoloji yatırımlarına daha çok hız vererek dünyayı yakalayan Türk iş dünyası ve özellikle ülkemiz ekonomisinin itici gücü KOBİ'ler"dedi.
     Türkiye'nin son yıllarda ekonomide gösterdiği performans ve istikrar ile öne çıktığını ve Microsoft Türkiye'nin Microsoft dünyasının en önemli 20 ülkesi arasına girdiğini kaydeden Özmen, sözlerini şöyle sürdürdü:
     "Bugün burada Microsoft camiası içinde başarılarımızın "Yılın Ülkesi" ödülü ile takdir edilmesinin ardında yatan güç aslında Türkiye'nin büyümesinin gücü. Microsoft Türkiye olarak ülkemizin 2023 yılında dünyanın ilk 10 büyük ekonomisi arasına girme hedefine içtenlikle inanıyoruz. Microsoft Türkiye'nin geçtiğimiz mali yılda en çok büyüdüğü alanlar olan KOBİ ve kurumlar aslında Türkiye'nin büyüdüğü ve büyümesini sürdürdüğü alanlar. Türkiye geliştikçe bilişim teknolojilerine daha fazla yatırım yapıyor ve bilişimin getirdiği rekabet, büyüme, eğitim gücünden çok daha fazla yararlanıyor. Türkiye'de BT yatırımlarını artıran KOBİ'ler, BT yatırımlarını pazarlarını büyütme, uçtan uca verimlilik ve karlılık için olmazsa olmaz gören kurumlar Türkiye'nin de büyümesinin ardındaki güçler olarak ortaya çıkıyorlar."
    
    
    

Bu haberi 143 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir